Kop škorpiona, brankářovy nůžky a teenagerka. Projděte si nejhezčí góly roku

Olivier Giroud slaví svůj nádherný gól.
OLIVIER GIROUD. Útočník Arsenalu se kopem škorpiona prosadil v novoročním zápase anglické ligy proti Crystalu Palace. Jednatřicetiletý fotbalista označil gól za nejlepší, jaký kdy vstřelil. Mezi finalisty se dostal jako první Francouz v historii.
DEYNA CASTELLANOSOVÁ. Teenagerka z Venezuely uchvátila fanoušky odvážným pokusem z poloviny hřiště, ke kterému se odhodlala po zahájení hry na loňském mistrovství světa hráček do 17 let v Jordánsku. Už loni se do finálové trojice dostala její krajanka Daniuska Rodríguezová díky parádnímu sólu.
OSCARINE MASULUKE. Poprvé v historii je ve hře o Puskásovu cenu brankář. Jihoafričan Oscarine Masuluke se v poslední minutě ligového duelu zapojil do útoku a nůžkami dal vyrovnávací gól týmu Baroka FC proti Orlandu Pirates.
Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
10. 10. 2017 15:41
Francouzský útočník Olivier Giroud z Arsenalu, ale poprvé i brankář a také osmnáctiletá fotbalistka z Venezuely jsou v závěrečné nominaci na gól roku v anketě FIFA. Držitel Ceny Ference Puskáse bude vyhlášen 23. října v Londýně na galavečeru FIFA, jehož vrcholem je dekorování nejlepšího hráče sezony.

Projděte si tři nejhezčí góly roku, které se dostaly do užšího výběru FIFA.

 

Právě se děje

Další zprávy