Kop škorpiona, brankářovy nůžky a teenagerka. Projděte si nejhezčí góly roku

Olivier Giroud slaví svůj nádherný gól.
OLIVIER GIROUD. Útočník Arsenalu se kopem škorpiona prosadil v novoročním zápase anglické ligy proti Crystalu Palace. Jednatřicetiletý fotbalista označil gól za nejlepší, jaký kdy vstřelil. Mezi finalisty se dostal jako první Francouz v historii.
DEYNA CASTELLANOSOVÁ. Teenagerka z Venezuely uchvátila fanoušky odvážným pokusem z poloviny hřiště, ke kterému se odhodlala po zahájení hry na loňském mistrovství světa hráček do 17 let v Jordánsku. Už loni se do finálové trojice dostala její krajanka Daniuska Rodríguezová díky parádnímu sólu.
OSCARINE MASULUKE. Poprvé v historii je ve hře o Puskásovu cenu brankář. Jihoafričan Oscarine Masuluke se v poslední minutě ligového duelu zapojil do útoku a nůžkami dal vyrovnávací gól týmu Baroka FC proti Orlandu Pirates.
Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
10. 10. 2017 15:41
Francouzský útočník Olivier Giroud z Arsenalu, ale poprvé i brankář a také osmnáctiletá fotbalistka z Venezuely jsou v závěrečné nominaci na gól roku v anketě FIFA. Držitel Ceny Ference Puskáse bude vyhlášen 23. října v Londýně na galavečeru FIFA, jehož vrcholem je dekorování nejlepšího hráče sezony.

Projděte si tři nejhezčí góly roku, které se dostaly do užšího výběru FIFA.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy