Schick a spol. neměli nárok. Debakl Bayeru ve šlágru dokonala obří minela gólmana

Sport Sport
1. 10. 2022 11:27
Fotbalový Leverkusen se dál trápí, v pátek inkasoval čtyřgólový příděl ve šlágru německé Bundesligy od Bayernu Mnichov. Za poražené odehrál první hodinu český útočník Patrik Schick, v 75. minutě nastoupil i Adam Hložek. Proti bavorskému velkoklubu ovšem neměli nárok oni ani jejich spoluhráči, debakl podtrhla závěrečná trefa po málo vídané chybě brankáře Lukase Hradeckého. Podívejte se na sestřih.
Sestřih utkání Bayern Mnichov - Leverkusen | Video: Asociated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Turecku našli patrně nejstarší rytinu s příběhem, zobrazuje muže a zvířata

Archeologové v Turecku objevili zřejmě nejstarší umělecké zobrazení příběhové scény, kamenný panel s rytinami ukazuje divoká zvířata a muže, který se drží za penis. Podle nich neolitický reliéf vznikl nejspíše kolem roku 11 000 před naším letopočtem a pravděpodobně odráží proměňující se vztah zvířat a člověka v době, kdy začaly během tak zvané neolitické revoluce vznikat první usedlé společnosti založené na zemědělství.

Archeologové o nálezu kamenné lavice s rytinami v lokalitě Sayburç na jihovýchodě Turecka informovali v odborném magazínu Antiquity.

Podle nich je odkryté zobrazení nejstarším, u kterého lze vysledovat časovou následnost jednotlivých scén, které tak vyprávějí ucelený příběh. "Můžeme se domnívat, že se tady začal formovat jakýsi komplexní příběh, že byl rozhodující pro formování ideologie dané komunity a byl předáván dalším generacím," citoval server The Art Newspaper vedoucí výzkumu, archeoložku Eylem Özdoganovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy