Rosický: Hlavně si chceme ten zápas užít. Půjdeme ho vyhrát

FOTO Česko-italské souboje: Pokaždé drama až do konce
Česko - Itálie 0:2 (základní skupina MS 2006) - Poslední vzájemný zápas se českému týmu příliš nepovedl. Nedvědova parta od 26. minuty doháněla manko po gólu Materazziho. V 87. ale nakonec pečetil výhru Insaghi a vyřadil tak českou reprezentaci ze šampionátu.
Šťastný zápas navíc neprožil Jan Polák, který vyfasoval dvě žluté a na konci prvního poločasu se poroučel do kabin. I tak ale Nedvěd a spol dlouho drželi naději alespoň na vyrovnání.
Itálie - Česko 2:2 (přátelský zápas 2004) - V Palermu se tehdy strhla přestřelka. Češi dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat. V 86. minutě už se zdálo, že di Natale rozhodl o vítězství, ale dvě minuty na to Rosický parádním volejem vyrovnal.
Česko - Itálie 1:0 (přátelský zápas 2002) - Když proti Čechům stála na Letné naposledy squdra azurra, byli to právě domácí, kdo se radoval z vítězství.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 6. 2013 9:00
Spojit příjemné s užitečným. Takový je plán kapitána české fotbalové reprezentace Tomáše Rosický před pátečním zápasem kvalifikace o MS proti Itálii.

Praha - Spojit příjemné s užitečným. Takový je plán kapitána české fotbalové reprezentace Tomáše Rosického před pátečním zápasem kvalifikace o MS proti Itálii.

Online reportáž ze zápasu vám přineseme ZDE.

Dvaatřicetiletý záložník Arsenalu věří, že si se spoluhráči zápas užije a že se navíc po zápase budou radovat z výhry.

"Čeká nás klíčový zápas, na druhou stranu to pro nás bude nádherný duel, který si chceme užít. Doufám, že nás ta důležitost zápasu nesváže, naopak si ho užijeme a dokážeme zvítězit," řekl Rosický na čtvrteční tiskové konferenci.

Tomáši, čeká vás klíčový zápas roku, po šesti letech však hrajete kvalifikaci v červnu. Co na to říkáte?
Myslím, že jsme připravení dobře, ale musíme to ukázat v zápase. Na druhou stranu neznám hráče, který by měl tenhle termín rád. Ale je to pro oba týmy stejné, jde o to, kdo se s tím lépe vypořádá.

Na co nebo na koho si musíte dávat největší pozor?
Pirlo je jejich nejlepší hráč, jeho technika a přehled je na nejvyšší úrovni. Montolivo a De Rossi jsou ale rovněž další hráči, kteří umějí dát přihrávku za obranu. Mají tam spoustu vynikajících hráčů, kteří dokáží překvapit z druhé vlny.

Největší nebezpečí bude hrozit od Maria Balotelliho, který chytil na jaře velkou střeleckou formu...
Balotelli je ve věku, že se může dostat mezi pět nejlepších hráčů na světě. Brzdí ho jen ty výstřelky, které má. Už v Manchesteru hrál dobře, v AC Milán hraje ještě lépe.

Očekává se také souboj dvou špičkových brankářů. Co říkáte na výkony Gianluigiho Buffona?
Všichni víme, že Buffon je absolutní top brankář. Obdivuju ho v tom, že na té scéně je strašně dlouho a pořád si udržuje skvělou výkonnost. Jednoduše je skvělý brankář.

I přes důležitost zápasu hrozí, že zápas nebude vyprodaný. Co Vy na to?
Určitě na to mají podíl ty okolnosti, co se tu teď dějí. Já bych asi taky neměl vůbec náladu na fotbal potom, jaká katastrofa se tu teď stala.