FOTO Česko-italské souboje: Pokaždé drama až do konce

Česko - Itálie 0:2 (základní skupina MS 2006) - Poslední vzájemný zápas se českému týmu příliš nepovedl. Nedvědova parta od 26. minuty doháněla manko po gólu Materazziho. V 87. ale nakonec pečetil výhru Insaghi a vyřadil tak českou reprezentaci ze šampionátu.
Šťastný zápas navíc neprožil Jan Polák, který vyfasoval dvě žluté a na konci prvního poločasu se poroučel do kabin. I tak ale Nedvěd a spol dlouho drželi naději alespoň na vyrovnání.
Itálie - Česko 2:2 (přátelský zápas 2004) - V Palermu se tehdy strhla přestřelka. Češi dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat. V 86. minutě už se zdálo, že di Natale rozhodl o vítězství, ale dvě minuty na to Rosický parádním volejem vyrovnal.
Česko - Itálie 1:0 (přátelský zápas 2002) - Když proti Čechům stála na Letné naposledy squdra azurra, byli to právě domácí, kdo se radoval z vítězství.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Eduard Erben
7. 6. 2013 6:00
Podívejte se na přehled předchozích česko-italských fotbalových soubojů. Vždy to bylo drama až do posledních vteřin.

Praha - Dnes na Letné vypukne klíčová kvalifikační bitva. Svěřenci Michala Bílka přivítají finalisty mistrovství Evropy z Itálie.

Podívejte se v naší galerii na přehled minulých zápasů s Italy. Vždy to byla pořádná bitva až do konce.