Rooney se omluvil fanouškům. Jsem vykuchaný, povzdechl si

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 6. 2014 15:05
Útočník Wayne Rooney se prostřednictvím sociálních médií omluvil fanouškům za vyřazení Anglie ze světového šampionátu.
Wayne Rooney Anglii do osmifinále MS nedovedl.
Wayne Rooney Anglii do osmifinále MS nedovedl. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Útočník Wayne Rooney se prostřednictvím sociálních médií omluvil fanouškům za vyřazení Anglie ze světového šampionátu. Fotbalista Manchesteru United se cítí zdevastovaný z toho, že Albion kvůli páteční nečekané porážce Itálie s Kostarikou (0:1) už před závěrečným zápasem skupiny D nemá šanci postoupit do osmifinále.

"Vyřazení ze světového šampionátu je absolutně devastující. Šli jsme do každého zápasu s velkou vírou v sebe sama, ale bohužel to nefungovalo," napsal Rooney na své oficiální facebookové stránce.

Anglie v Brazílii podlehla 1:2 Itálii a stejný výsledek zopakovala také proti Uruguayi, kdy Rooney zaznamenal premiérový gól na svém třetím MS. Přestože svěřenci Roye Hodgsona na turnaji herně nepropadli, poprvé od roku 1958 na mistrovství světa zůstali už ve skupině.

"Omlouvám se fanouškům, kteří sem cestovali, i těm doma, že jsme si nevedli lépe... Jsem vykuchaný," přidal osmadvacetiletý ofenzivní hráč. Jeho tým se rozloučí s šampionátem v úterním duelu proti Kostarice.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy