Good bye England! Snili jsme o tom, řekl kapitán Kostariky

OBRAZEM na Kostarice: Děti se neučí, práce se zastavila
Kostarika žije své fotbalové Nagano. Na světovém šampionátu patřila mezi totální outsidery navíc nalosovaná do skupiny smrti s Uruguayí, Itálií a Anglií. Po dvou zápasech ale neztratila ani bod a jak výstižně ukazuje tenhle obrázek: Ve skupině smrti zemřela Anglie. Kostarika postupuje!
"Je neuvěřitelné vidět naši zemi na světovém šampionátu. Ještě bláznivější je, že jsme porazili někdejší mistry světa. Jsme mistři, je to sen," jásal jeden z fanoušků, který právě mířil do centra oslav na hlavní náměstí kostarické metropole San José, nesl hrdě vlajku a plakal štěstím po včerejším vítězství 1:0 nad Itálií.
Právě v centru hlavního města bylo epicentrum kostarických oslav. Na náměstí se sešlo několik desítek tisíc lidí.
Kvůli fotbalu dostávali lidé volno a školy zkrátily dětem vyučování. Všichni chtěli vidět zápas s Itálií na živo.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
21. 6. 2014 6:00
"Odepisovali nás, protože jsme hráli ve skupině smrti. Ale my postupujeme do dalšího kola, zatímco mrtví jsou ostatní," prohlásil kapitán Ruiz. Ve skupině smrti končí Anglie.

Recife - Kapitán fotbalistů Kostariky Bryan Ruíz po senzační výhře 1:0 nad Itálií a postupu do osmifinále mistrovství světa poděkoval všem, kteří před startem brazilského šampionátu o středoamerickém týmu pochybovali.

Podle střelce vítězné trefy proti "Azzurri" je triumf Kostariky ve skupině s Anglií, Itálií a Uruguayí splněným snem.

"Nedokážu popsat emoce, které momentálně cítím. Snili jsme o této chvíli, přestože jsme věděli, že nám lidé nevěří. My všem pochybovačům děkujeme. Kvalifikovali jsme se na úkor týmů mnohem silnějších, než jsme my," řekl Ruíz na adresu tří bývalých mistrů světa.

Skupina smrti? Mrtví jsou ostatní, Kostarika jde dál

Jeho tým navázal na úvodní senzační výhru 3:1 nad Uruguayí. Už před závěrečným utkáním skupiny B proti vyřazené Anglii tak má jistotu, že si poprvé po 24 letech zahraje osmifinále MS.

"Odepisovali nás, protože jsme hráli ve skupině smrti. Ale my postupujeme do dalšího kola, zatímco mrtví jsou ostatní," prohlásil osmadvacetiletý útočník či záložník PSV Eindhoven.

O nejtěsnějším vítězství nad Itálií v Recife rozhodl Ruíz minutu před přestávkou, když si naskočil na Díazův centr a s pomocí břevna hlavou překonal zkušeného brankáře Gianluigiho Buffona. "V tomto utkání jsme hodně trpěli. Gól věnuji své rodině. Je neuvěřitelné skórovat na světovém šampionátu. Dosáhli jsme něčeho mimořádného s ohledem na to, jak je naše země malá," dodal pětašedesátinásobný kostarický reprezentant.

 

Právě se děje

Další zprávy