Podezřívá FIFA Kostariku? Kvůli dopingu testovala půlku týmu

Foto: Reuters
ČTK ČTK
21. 6. 2014 12:56
Po senzační páteční výhře Kostariky 1:0 nad Itálií bylo otestováno hned sedm kostarických fotbalistů na doping, zatímco z italské reprezentace se podrobili kontrole jen dva hráči.

Recife - Po senzační páteční výhře Kostariky 1:0 nad Itálií, která středoamerickému týmu s předstihem zajistila postup do osmifinále mistrovství světa, bylo otestováno hned sedm kostarických fotbalistů na doping, zatímco z italské reprezentace se podrobili kontrole jen dva hráči. FIFA v prohlášení vysvětlila, že rozdílové pětici hráčů nebyly provedeny testy před startem šampionátu.

Dopingovou kontrolu po utkání v Recife měli úspěšně absolvovat kapitán a střelec vítězné branky Bryan Ruíz, brankář Keilor Navas, útočník Joel Campbell a záložníci Celso Borges, Cristian Bolaňos, Yeltsin Tejeda a Michael Barrantes.

"Zdá se mi to trochu přehnané, ale nic s tím nemůžeme udělat. Nemáme co skrývat. Poctivě jsme trénovali a nebrali žádné zakázané látky. Z části za to může skutečnost, že lidé nevěří tomu, co děláme," řekl novinářům Ruíz.

"Pokud chtějí otestovat celý tým, nemáme s tím problém. Někdo to může chápat i jako nedostatek respektu, ale my to musíme brát s humorem. Na konci dne jsme byli uvolnění a šťastní, že jsme postoupili," doplnil gólman Navas.

Kostarika v těžké skupině D se třemi bývalými světovými šampiony nejprve porazila Uruguay (3:1) a v druhém duelu zaskočila také Itálii. Před závěrečným utkáním proti již vyřazené Anglii mají svěřenci Jorgeho Luise Pinta jistotu první účasti v osmifinále MS po 24 letech.

 

Právě se děje

Další zprávy