Totální destrukce. Francie rozstřílela Švýcarsko 5:2!

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 6. 2014 22:45
Francie hravě smetla Švýcarsko a také si zajistila osmifinále mistrovství světa.
Švýcaři lovili míč ze sítě šestkrát. Francie rozložila švýcarskou hru a zařídila si postup do osmifinále MS. | Foto: Reuters

Praha - Už i Francie může začít slavit postup do osmifinále mistrovství světa. Ve druhém utkání rozstřílela Švýcarsko 5:2 a se šesti body suverénně vede tabulku skupiny E.

Se současným skóre 8:2, které Francie po prvních dvou zápasech skupiny má, už jí těžko může na prvních dvou postupových příčkách někdo přeskočit ani v případě rovnosti bodů.

Francie si jednoznačné vítězství zařídila během fantastického prvního poločasu, ve kterém nastřílela tři góly. Trefili se Giroud, Matuidi a Valbuena. Benzema navíc neproměnil penaltu, ale chuť si spravil po přestávce, když se gólem a jednou asistencí podepsal pod konečným vítězstvím 5:2.

Utkání jsme sledovali on-line - čtěte ZDE.

Úvod vůbec nepředznamenával nějakou přestřelku. Oba týmy začaly zvolna. Na chvíli se dokonce zastavila, když Giroud nakopl obličej Von Bergena a ten kvůli krvácivému zranění musel střídat.

Pak ale přišla blesková sekvence Francie. Nejprve se v 17. minutě prosadil Giroud hlavou po rohovém kopu, minutu na to přidal druhou trefu Matuidi ranou na přední tyč.

Odpovědět mohli Xhaka, Mehmedi a Shaqiri, ale Lloris se nenechal překonat. Místo toho Francouzi na druhé straně vybojovali pokutový kop. Zahrával ji sám faulovaný Benzema, ale nastřelil jen gólmana Benaglia a Valbuena z dorážky trefil břevno.

Francie v závěru polevila

Druhého jmenovaného to ovšem mrzet nemuselo, protože mu pár minut na to Giroud připravil jasnou gólovou pozici, kterou doťuknutím do odkryté brány využil. Francie tak šla do kabin s třígólovým vedením.

Po přestávce převzali otěže Švýcaři, drželi balón a země galského kohouta vyrážela do rychlých protiútoků. Jeden z nich proměnil Benzema, když zaběhl za obranu a přesně trefil Pogbovu přihrávku lobem.

Na 5:0 už pěknou ranou na zadní tyč zvyšoval Sissoka, kterému nabil opět aktivní Benzema.

Francouzi poté trochu polevili a další Švýcarům prostor. Nejprve tak snížil Džemaili z přímého kopu a poté ještě parádním volejem snížil Xhaka. V závěru ještě mohl přidat šestou trefu Benzema, rozhodčí ale těsně před parádní ranou útočníka Realu Madrid ukončil zápas.

Salvador tak po drtivé výhře Nizozemců nad Španělskem a debaklu Portugalska s Německem viděl další velkou přestřelku.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina E:

Švýcarsko - Francie 2:5 (0:3)

Branky: 81. Dzemaili, 87. Xhaka - 17. Giroud, 18. Matuidi, 40. Valbuena, 67. Benzema, 73. Sissoko. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Cabaye (Francie). Diváci: 51.003.

Švýcarsko: Benaglio - Lichtsteiner, Djourou, Von Bergen (9. Senderos), Rodriguez - Shaqiri, Behrami (46. Dzemaili), Xhaka, Inler, Mehmedi - Seferovic (69. Drmic). Trenér: Hitzfeld.

Francie: Lloris - Debuchy, Varane, Sakho (66. Koscielny), Evra - Sissoko, Cabaye, Matuidi - Valbuena (82. Griezmann), Giroud (63. Pogba), Benzema. Trenér: Deschamps.

1. Francie 2 2 0 0 8:2 6
2. Švýcarsko 2 1 0 1 4:6 3
3. Ekvádor 1 0 0 1 1:2 0
4. Honduras 1 0 0 1 0:3 0