Prokletá bundesliga? Vyhořeli v ní Kadlec, Fenin i plzeňská ekipa

Václav Kadlec po dvou letech definitivně vzdal svoji snahu probojovat se do prvního týmu Frankfurtu a podepsal smlouvu s dánským Midtjyllandem. Není sám, komu přestup z Čech do Německa nevyšel
Václav Kadlec je typický případ přestupu do bundesligy z Čech. Nejprve skvělý start, pak pozvolný propad k průměru, následně hostování a nakonec přestup do objektivně horšího týmu.
V případě Václava Kadlece, který do Frankfurtu přišel z pražské Sparty v létě 2013, je novou cílovou destinací dánský Midtjylland.
Podobně dopadl rovněž ve Frankfurtu Martin Fenin, druhdy velký talent české kopané. Po skvělém startu přišel propad formy, deprese, pád z okna a střídání jednoho angažmá za druhým. To už v nižších soutěžích, proložených pokusy o návrat ve Slavii a v Teplicích.
Dnes osmadvacetiletý útočník nyní působí v Chemnitzu, který hraje třetí německou soutěž, ale ani tam si i kvůli zdravotním problémům moc nezahraje.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 11. 2015 10:33
Václav Kadlec po dvou letech definitivně vzdal svoji snahu probojovat se do prvního týmu Frankfurtu a podepsal smlouvu s dánským Midtjyllandem. Není sám, komu přestup z Čech do bundesligy nevyšel.
 

Právě se děje

Další zprávy