České týmy v přípravě deklasovaly Slováky

29. 6. 2013 21:46
České týmy hrály přípravná utkání především proti slovenským soupeřům, v ani jednom případě neprohrály.
Nejvíc gólů v sobotních přípravných zápasech nastřílela Olomouc
Nejvíc gólů v sobotních přípravných zápasech nastřílela Olomouc | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Fotbalisté Jihlavy vyhráli turnaj v Žirovnici, když nejprve v semifinále porazili 2:0 Ostravu a ve finále 2:1 Bohemians Praha 1905.

První výhru v přípravě na Gambrinus ligu si připsalo Znojmo, které zdolalo Trnavu 2:0.

Druhé vítězství zaznamenala Dukla. Pražané díky skvělé první půli porazili 3:1 Ústí nad Labem.

Dva zápasy proti Trenčínu během jednoho dne absolvovalo Brno. Poprvé vyhrálo 1:1, ve druhém remizovalo 1.1.

Na podařené bilanci proti slovenským týmům se velkou měrou podílela i Olomouc. Sigma rozstřílela 5:1 Nitru.

Přípravná fotbalová utkání:

AS Trenčín - Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)
Branka: 21. Jukl.
Sestava Brna: Petr - Macháček, Sus (46. Král), Avdič, Janoščin - Glaser, Jukl, Farmačka (46. Varaďa), Přerovský - Stehlík (46. Kunc), Škoda. Trenér: Grmela.

Trenčín - Brno 1:1 (0:1)
Branky: 73. Adi - 37. Pašek.
Sestava Brna: Hladký - Hyčka, Schuster (60. Malík), Pernica, Husár - Pašek, Frejlach (60. Fall), Zavadil, Lutonský (50. Buchta) - Markovič, Mezlík (66. Lapeš).

Dukla Praha - FK Ústí nad Labem 3:1 (3:0)
Branky: 2. Vrzal, 6. Čapek, 40. Pospěch - 62. Martykán.
Sestava Dukly: I. poločas: Kučera - Romera, Vorel, Trapp, Vrzal - Tenkl, Ouedraogo, Rivera - Berger, Pospěch, Čapek. II. poločas: Tetour - Radoš, Vorel, Božič, Hanousek - Rivera, Borek, Ouedraogo - Hašek, Marek, Engelmann. Trenér: Kozel.

1. SC Znojmo - Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Branky: 41. Jonov, 71. Tomeček.
Sestava Znojma: Hrubý - Zeba (60. Hříbek), Čomor (60. Odehnal), Jonov (60. Tomeček), Mudra - Lacko - Rejlič (60. Helísek), Ciprich, Charuza (46. Okleštěk), Tomeček (46. Zifčák) - Vašíček (46. Simerský). Trenér: Kalvoda.

Nitra - Sigma Olomouc 1:5 (1:3)
Branky Olomouce: 11. Rolinc, 25. Pospíšil, 45. Falta, 53. A. Ševčík, 55. Javůrek.
Sestava Olomouce: Reichl - Bartek, Šindelář, Jovanovič, Javůrek - Zahradníček, Pospíšil (79. Koutný), Svozil (46. Ordoš), Plšek (60. Hála), Falta - Rolinc (46. A. Ševčík). Trenér: Kotůlek.

Turnaj v Žirovnici (hráno na 2x40 minut):

Semifinále:

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)
Branky: 28. Koloušek, 51. Přeučil.

Ostrava: Pavlenka - Mejič, Kaprálik, Frydrych, Vengřínek - Lukeš, Kukec, Hable (56. Šichor), Milosavljev - Fantiš, Kraut. Trenér: Svědík.

Jihlava: I. poločas: Hanuš - Vaculík, Karlík, Kopic, Josl - Košulič, Masopust, Koloušek, Kučera, Jungr - Mešanovič. II. poločas: Hanuš - Mikula, Kryštůfek, Šourek, Urbánek - Kliment, Kosak, Jánoš, Marcin - Přeučil, Teplý. Trenér: Komňacký.

Dukla Banská Bystrica - Bohemians Praha 1905 2:4 (1:2)
Branky: 15. vlastní Jindřišek, 70. Faško z pen. - 73. a 75. Klavík, 12. Kalina, 32. Jindřišek.

Sestava Bohemians: Havránek - Kalina, Šmíd, Krch, Šírl - Bartek (52. Moravec), Jindřišek, Rada (56. Nerad), Budínský, Kolář - Klavík. Trenér: Weber.

O 3. místo:

Baník Ostrava - Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Branka: 55. Baránek.
Sestava Ostravy: Bárta - Byrtus, Zawada, Baránek, Stronati - Šichor, Foltýn, Vašenda, Holzer - Ferenčík, Popovič.

Finále:

Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 2. Mešanovič - 11. Wojnar, 80. Budínský.

Jihlava: I. poločas: Kotnour - Vaculík, Karlík, Kopic, Josl - Košulič, Masopust, Koloušek, Kučera, Jungr - Mašanovič. II. poločas: Kotnour - Vaculík, Kryštůfek, Šourek, Urbánek - Kliment, Kosak, Karlík, Jánoš, Marcin - Přeučil.

Bohemians: Gábriš - Růžička, Hauer, Karamatič, Košata - Moravec, Wojnar, Rada (41. Krch), Nerad (75. Budínský), Havel - Dosso (65. Klavík).