Příbram ušetří čtyři miliony. Radostová vyhrála spor u FIFA

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 8. 2014 17:08
Příbramský fotbalový klub vyhrál u FIFA spor s bosenským celkem FK Sarajevo o výchovné za hráče Bašiče
Kateřina Radostová pro Příbram vyhrála důležitý spor u FIFA
Kateřina Radostová pro Příbram vyhrála důležitý spor u FIFA | Foto: CPA Eduard Erben

Curych - Šéfové příbramského fotbalu v čele s Jaroslavem Starkou si mohou oddechnout, ušetří zhruba čtyři miliony korun.

Bosenský klub FK Sarajevo si totiž na Příbram stěžoval u FIFA. Chtěl od středočeského klubu, aby mu zaplatil výchovné 150 000 eur za hráče Mirzu Bašiče.

Ten se sice v příbramském dresu jen mihnul, přesto byla ve hře částka, odpovídající v přepočtu zhruba čtyřem milionům korun.

"Pro Příbram to dopadlo dobře, podařilo se u FIFA prokázat, že nárok Sarajeva byl neoprávněný," říká Kateřina Radostová, expertka na sportovní právo, která pro Příbram zmíněnou při vyhrála.

"Máme zatím jen neoficiální informace, že to pro nás dopadlo dobře. Blíž se k tomu případně vyjádříme, až dostaneme písemné vyhotovení toho rozhodnutí FIFA," říká Petr Větrovský, ředitel příbramského klubu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 14 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy