Přestup Váchy: Liberec chce od Sparty o 5 milionů víc

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 1. 2013 10:35
Přestupy: Kweuke zatím nikam neodchází, Tecla získá Plzeň
Přestup Lukáše Váchy z Liberce do Sparty pořád ještě není dotažen
Přestup Lukáše Váchy z Liberce do Sparty pořád ještě není dotažen | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Lukáš Vácha už je sice s fotbalovou Spartou na podmínkách svojí smlouvy dávno domluven, jeho přestup z Liberce ale ještě zdaleka hotov není.

Jednání na úrovni klubů se totiž přes svátky neposunula ani o milimetr. Podle informací deníku Aktuálně.cz se představy o transferní částce liší o pět milionů korun.

Sparta nabízí deset milionů, Liberec jich chce patnáct. Ve hře je i možnost, že část transferní sumy bude kompenzována hráčskou náhradou.

Nezmar: Dohodě se neblížíme

"K přestupu Lukáše Váchy řeknu tolik, že Sparta učinila Slovanu Liberec konkrétní nabídku. A teď čekáme na jejich vyjádření," řekl Ondřej Kasík, mluvčí Sparty.

"Zatím bych řekl, že se neblížíme dohodě," glosoval pro ČTK situaci Jan Nezmar, sportovní ředitel libereckého klubu. Rozhodující slovo bude mít vlastník Slovanu Liberec, tedy Ludvík Karl.

Ten je znám jako velmi tvrdý obchodník, nelze tedy vyloučit, že se jednání potáhnou. "Lukáš patrně naskočí do přípravy ještě s Libercem, já tedy doufám, že se ale věc vyřídí rychle," říká David Nehoda, Váchův agent.

Kweuke a Marseille? Zatím nic

Spekulace o tom, že by Spartu mohl v zimě opustit někdo ze čtyřlístku Kweuke, Hušbauer, Kadlec, Krejčí, zatím nemají žádné konkrétní vyústění.

Podle informací deníku Aktuálně.cz by vedení Sparty bylo nejvíce nakloněno odchodu Kweukeho. Ve francouzských médiích se spekulovalo o zájmu Olympique Marseille. Žádná konkrétní jednání nyní ale Sparta údajně s nikým nevede.

Tecl zamíří do Plzně

Vyhlédnutá posila za Kweukeho jménem Stanislav Tecl ovšem na Spartu nezamíří. Je takřka jisté, že útočník Jihlavy odejde do Viktorie Plzeň, jejíž dvacetimilionová nabídka se stala argumentem, na který Sparta ani nehledala odpověď.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy