Lavička: Chelsea? Je to pro nás nejlepší možný los

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 12. 2012 9:00
Chtějí Chelsea, mají Chelsea. Tak by se dal zhodnotit los 1. kola vyřazovacích bojů Evropské ligy z pohledu fotbalistů pražské Sparty a jejich trenér Vítězslava Lavičky.
Vítězslav Lavička přiznal, že jeho intuice ohledně Chelsea se vyplnila
Vítězslav Lavička přiznal, že jeho intuice ohledně Chelsea se vyplnila | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Chtěli Chelsea, mají Chelsea. Tak by se dal zhodnotit los 1. kola vyřazovacích bojů Evropské ligy z pohledu fotbalistů pražské Sparty a jejich trenér Vítězslava Lavičky

Nejvíce potěšilo jméno soupeře pro únorový dvojzápas záložníka Josefa Hušbauera, který se loni v prosinci vydal podívat na zápas Premier League mezi Chelsea a Manchesterem City.

"Chelsea je sice nejtěžší soupeř, kterýho jsme mohli dostat. Na druhou stranu to u nich bude krásnej zápas na krásným stadionu a bude to určitě velkej zážitek," popsal dvaadvacetiletý reprezentant po čtvrtečním losu atmosféru na Stamford Bridge.

"Ta atmosféra mě úplně uchvátila, byla fantastická. Stáli jsme přímo v kotli za brankou. Lidi hulákali, všemu tleskali. Říkal jsem si, že bych tam chtěl hrát a nakonec se mi to vyplnilo. Viděl jsem ale tu jejich kvalitu a to bude asi hodně o něčem jiným, než ti soupeři, s kterýma jsme dosud hráli," dodal Hušbauer.

Kadlec: Čechína sledovat nebudu

Spokojeností zářil po losu i útočník Sparty Václav Kadlec.

"Přál jsem si atraktivního soupeře, takže jsem spokojenej. Proto ten fotbal děláme, abysme hráli proti takovejmhle týmům. Bude to svátek pro všechny u nás v Český republice," řekl novinářům dvacetiletý Kadlec, kterého rovněž čeká střet proti reprezentačnímu spoluhráči Petru Čechovi.

"Čechína nějak extra sledovat nebudu, tohle já nedělám. Těch jeho zápasů jsem ale viděl iks, těch zápasů Chelsea dávaj spoustu, takže vím, jak chytá," dodal sparťanský útočník.

Radost z toho, že Sparta nemusela jet na východ Evropy měl i trenér Vítězslav Lavička.

"Je to nejlepší možný los, jde o obhájce Champions League, jeden z nejlepších klubů v Evropě, pikantností navíc bude, že se potkáme s Petrem Čechem. Je to velké ocenění naší práce a dárek pro naše a všechny české fotbalové fanoušky," prozradil Lavička.

Lavička: Říkal jsme si, že se potkáme

Sparťanský lodivod si po losu zhluboka oddechl. Na východ totiž cestovat nechtěl.

"Existovala varianta, že pocestujeme na východ, mít Chelsea je ale mnohem lepší varianta. Poměřit se s takovým klubem je obrovská motivace," prozradil Lavička, který přiznal, že se minulý týden díval na zápasy mistrovství světa klubů, na němž Chelsea podlehla ve finále 0:1 brazilským Corinthians.

"Koukal jsem na zápasy Chelsea v Japonsku a trochu jsem si říkal, že se možná potkáme v Evropské lize. A nakonec to tak opravdu dopadlo. Nyní samozřejmě budu Chelsea sledovat ještě důrazněji a plánuji, že bych se na některý z jejich zápasů šel podívat," dodal.

Podle Kadlece budou zápasy s Chelsea hodně podobné těm proti Liverpoolu. Sparta se ve stejné fázi soutěže střetla s tímto anglickým soupeřem před dvěma lety a vypadla po výsledcích 0:0 a 0:1.

"Chelsea má podle mě možná ještě lepší tým než Liverpool před těma dvěma lety. Co hráč, to jméno. Budeme to teda mít ještě těžší než tehdy," přiznal Kadlec.

Hušbauer: Útlum nebude trvat dlouho

Sparťané nechtějí myslet ani na to, že obhájce trofeje v Lize mistrů v aktuálním ročníku nepostoupil ze základní skupiny a v posledních dvou měsících se mu nedaří ani v Premier League. I kvůli tomu nahradil Rafael Benítez na lavičce Roberta Di Mattea.

"Chelsea prochází obdobím změn, ale pořád to je naprostá špička. Nechci soudit, jestli jejich momentální stav může být výhodou pro nás," řekl Lavička.

"Myslím, že ten útlum při kvalitě jejich kádru nebude trvat moc dlouho. Chelsea je pořád tým světový extratřídy," mluvil v podobném duchu Hušbauer.

 

Právě se děje

Další zprávy