Pral se s hazardem, Limberskému sliboval labutě. Nyní Vůch maká v obchodě za kasou

Jiří Škuba Jiří Škuba
1. 12. 2020 12:12
"Ano, přátelé, takhle se fárá." Bývalý talent českého fotbalu Egon Vůch zveřejnil na svém Instagramu fotografii, na které pracuje za kasou jednoho ze supermarketů.
Z Teplic přes Viktorii Plzeň až do Jiskry Domažlice. Sledujte kariéru Egona Vůcha | Video: FK Teplice, FC Viktoria Plzeň, FC Slovan Liberec, TJ Jiskra Domažlice

Sám mluví o tom, že pochází z kolotočářské rodiny, možná právě proto jeho fotbalová kariéra připomíná divokou adrenalinovou atrakci. Egon Vůch před lety patřil mezi největší české talenty, díky své rychlosti a výborné technice dostal šanci i v tehdy mistrovské Viktorii Plzeň.

Nyní devětadvacetiletý záložník kope za třetiligovou Jiskru Domažlice a během koronavirové pauzy si přivydělává za pokladnou v supermarketu.

Egon Vůch v nové práci
Egon Vůch v nové práci | Foto: Instagram Egona Vůcha

Do profesionálního fotbalu Vůch před deseti lety naskočil v Teplicích a hned v prvním utkání se blýskl gólem. Netrvalo dlouho a na šikovného klučinu začaly chodit nabídky ze zahraničí. Místo lukrativního angažmá ovšem jeho kariéra nabrala sestupný směr. Vůch se rád bavil, rád vymetal diskotéky i herny.

"Tenkrát jsem nakoukl do velkého fotbalu, všichni měli dobré smlouvy, já se jim chtěl rovnat, ale nestačily mi na to peníze. Snažil jsem se je získat hazardem a prohrál je," popisoval své začátky v rozhovoru pro iDnes.cz.

I přes všechny životní trable přišla na konci roku životní šance: po Vůchovi sáhl kouč Pavel Vrba a přivedl ho do Plzně, kde podepsal smlouvu na tři a půl roku. Fotbalový průšvihář tak přišel do kabiny, která tehdy byla různými výstřelky pověstná. "Limberskému jsem slíbil, že když se udělá titul, chtěl bych pro tým na zahradě labutě," popisoval Vůch.

A právě kvůli dalšímu přešlapu vydržel ve Viktorce necelý rok. Bylo to krátce po excesu Davida Limberského, který pod vlivem alkoholu nabořil své luxusní bentley. Vedení Plzně vyhlásilo nulovou toleranci porušením životosprávy - a o měsíc později byl Vůch přistižen ve večerních hodinách v jedné z restaurací. Okamžitě byl vyřazen z týmu.

Problémy sice rodák z Plzně přitahuje jako málokdo, to ale neznamená, že by měl křivý charakter. Naopak. Před čtyřmi lety začal soud rozplétat korupční kauzu, do které byla zapojena řada fotbalistů. Vůch ale tehdy řekl ne. Nabídce, aby ještě v dresu Teplic ovlivnil pohárové utkání v Domažlicích, odolal.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy