Trpišovský: Bohatí konkurenti? Rozhoduje se až na hřišti. My budeme nepříjemní pro každého

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 7. 2017 19:06
Oslabený Liberec nebude patřit k favoritům ligy. Trenér Jindřich Trpišovský ale tvrdí: "Budeme rychlí, agresivní, běhaví, hladoví. A nepříjemní pro každého soupeře."
Další těžkou řeholi při sestavování kádru má za sebou liberecký trenér Jindřich Trpišovský.
Další těžkou řeholi při sestavování kádru má za sebou liberecký trenér Jindřich Trpišovský. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Na severu Čech jsou před začátkem nového ročníku fotbalové ligy velmi opatrní. Aby také ne. Slovan Liberec zažil v letním přestupním termínu bouřku, která v závěru minulé sezony velmi dobře šlapající tým rozmetala na prvočinitele. 

Kouč Jindřich Trpišovský opět musel skousnout krutou libereckou realitu. Přišel o třináct hráčů, rozpadla se mu osa týmu. Během jeho působení ve Slovanu už poněkolikáté. Zase tedy skládá svůj fotbalový "puzzle". A i když cítí velké oslabení, nevzdává předčasně ligový boj proti hvězdně posíleným konkurentům.

"Nakonec se vždycky rozhoduje až na hřišti," komentuje Trpišovský milionové nákupy zahraničních hvězd v podání Sparty a Slavie. "Uvidíme, jak si u nich to obrovské množství změn sedne. Stejně jako uvidíme, jak si to sedne u nás," vypráví kouč.

Mohl by být naštvaný, znechucený, mohl by ztrácet motivaci. Ale z jeho výrazu je patrné, že ho nervově náročná řehole pod Ještědem vlastně baví. "Už jsme všichni natěšení na začátek sezony. Jsme hladoví," říká.

Odešly mu velké opory. Brankař Dúbravka do Sparty, útočník Baroš do Ostravy, defenzivní štít Souček zpět do Slavie. Zmizeli i ofenzivní hračičkové Ekpai a Vůch nebo obránci Latka a Bartošák. Adekvátních náhrad se od vedení klubu nedočkal. Přišli hlavně mladíci. Převážně na hostování.

"Máme v kádru deset hráčů pod 23 let. Nově se tvořící tým je nezkušený, kádr máme úzký, takže pokud se někdo z těch starších zraní, bude to pro nás okamžitě velký problém," uvědomuje si Trpišovský.

Jednačtyřicetiletý trenér má jasno o tom, jakou hru bude jeho tým na podzim produkovat. "Bude to bezpochyby náročný, agresivní, běhavý fotbal. Hráči velmi dobře trénovali, měli jsme dvě soustředění, fyzická vybavenost je na velmi dobré úrovni," chválí nové hráče.

Na přestup přišel pouze Tomáš Malinský z Hradce Králové, ze Sparty získal Slovan na hostování Matěje Pulkraba, Filipa Havelku a Jiřího Kulhánka. A přivítal také vlastní vracející se hráče, Ondřeje Machuču, Zdeňka Folprechta a Karla Knejzlíka.

Cíle si Trpišovský raději nedává. Jen doufá v lepší sezonu, než byla ta minulá. Slovan po skvělém závěru vybojoval deváté místo. 

"Ať je to, jak chce, jsem si jistý, že budeme hrát nepříjemný fotbal pro každého soupeře. Snad se brzy vrátíme k tomu, co jsme předváděli na jaře. Ambice se těžko posuzují, chceme prostě hrát poctivý fotbal a navázat na ty poslední dvě sezony, ve kterých jsme doma byli skoro neporazitelní," připomíná Trpišovský.

"Jsem přesvědčen, že jsme na domácím stadionu pořád schopní porazit kohokoliv," dodává liberecký lodivod.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy