Trpišovský: Bohatí konkurenti? Rozhoduje se až na hřišti. My budeme nepříjemní pro každého

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 7. 2017 19:06
Oslabený Liberec nebude patřit k favoritům ligy. Trenér Jindřich Trpišovský ale tvrdí: "Budeme rychlí, agresivní, běhaví, hladoví. A nepříjemní pro každého soupeře."
Další těžkou řeholi při sestavování kádru má za sebou liberecký trenér Jindřich Trpišovský.
Další těžkou řeholi při sestavování kádru má za sebou liberecký trenér Jindřich Trpišovský. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Na severu Čech jsou před začátkem nového ročníku fotbalové ligy velmi opatrní. Aby také ne. Slovan Liberec zažil v letním přestupním termínu bouřku, která v závěru minulé sezony velmi dobře šlapající tým rozmetala na prvočinitele. 

Kouč Jindřich Trpišovský opět musel skousnout krutou libereckou realitu. Přišel o třináct hráčů, rozpadla se mu osa týmu. Během jeho působení ve Slovanu už poněkolikáté. Zase tedy skládá svůj fotbalový "puzzle". A i když cítí velké oslabení, nevzdává předčasně ligový boj proti hvězdně posíleným konkurentům.

"Nakonec se vždycky rozhoduje až na hřišti," komentuje Trpišovský milionové nákupy zahraničních hvězd v podání Sparty a Slavie. "Uvidíme, jak si u nich to obrovské množství změn sedne. Stejně jako uvidíme, jak si to sedne u nás," vypráví kouč.

Mohl by být naštvaný, znechucený, mohl by ztrácet motivaci. Ale z jeho výrazu je patrné, že ho nervově náročná řehole pod Ještědem vlastně baví. "Už jsme všichni natěšení na začátek sezony. Jsme hladoví," říká.

Odešly mu velké opory. Brankař Dúbravka do Sparty, útočník Baroš do Ostravy, defenzivní štít Souček zpět do Slavie. Zmizeli i ofenzivní hračičkové Ekpai a Vůch nebo obránci Latka a Bartošák. Adekvátních náhrad se od vedení klubu nedočkal. Přišli hlavně mladíci. Převážně na hostování.

"Máme v kádru deset hráčů pod 23 let. Nově se tvořící tým je nezkušený, kádr máme úzký, takže pokud se někdo z těch starších zraní, bude to pro nás okamžitě velký problém," uvědomuje si Trpišovský.

Jednačtyřicetiletý trenér má jasno o tom, jakou hru bude jeho tým na podzim produkovat. "Bude to bezpochyby náročný, agresivní, běhavý fotbal. Hráči velmi dobře trénovali, měli jsme dvě soustředění, fyzická vybavenost je na velmi dobré úrovni," chválí nové hráče.

Na přestup přišel pouze Tomáš Malinský z Hradce Králové, ze Sparty získal Slovan na hostování Matěje Pulkraba, Filipa Havelku a Jiřího Kulhánka. A přivítal také vlastní vracející se hráče, Ondřeje Machuču, Zdeňka Folprechta a Karla Knejzlíka.

Cíle si Trpišovský raději nedává. Jen doufá v lepší sezonu, než byla ta minulá. Slovan po skvělém závěru vybojoval deváté místo. 

"Ať je to, jak chce, jsem si jistý, že budeme hrát nepříjemný fotbal pro každého soupeře. Snad se brzy vrátíme k tomu, co jsme předváděli na jaře. Ambice se těžko posuzují, chceme prostě hrát poctivý fotbal a navázat na ty poslední dvě sezony, ve kterých jsme doma byli skoro neporazitelní," připomíná Trpišovský.

"Jsem přesvědčen, že jsme na domácím stadionu pořád schopní porazit kohokoliv," dodává liberecký lodivod.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Následně v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy