30. 7. 2008 23:42
Anderlecht Brusel - BATE Borisov 1:2 (0:0)
Jan Polák oslavuje gól Anderlechtu s Thomasem Chatellem
Jan Polák oslavuje gól Anderlechtu s Thomasem Chatellem | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Anderlechtu Brusel v sestavě s brankářem Zítkou a záložníkem Polákem si výrazně zkomplikovali cestu za Ligou mistrů. Ve středečním druhém předkole totiž prohráli na domácí půdě s běloruským Borisovem 1:2, a v odvetě tak budou muset vstřelit minimálně dvě branky.

Třetí český zástupce v týmu, Stanislav Vlček, zůstal po celý zápas na lavičce náhradníků.

Nedařilo se ani poslednímu finalistovi Poháru UEFA, skotskému Glasgow Rangers. Ten uhrál na domácí půdě s litevským Kaunasem jen bezbrankovou remízu.

Příliš spokojen nemůže být pak ani Tomáš Jirsák, který v barvách Wisly Krakov odehrál 75 minut. Jeho spoluhráči sice šli v duelu s Beitarem Jeruzalém do vedení brankou Pawla Brožka, ovšem ve druhém poločase své vedení ztratili.

O obrat se nejvíce zapříčinil Aviram Baruchian, jenž otočil zápas dvěma brankami ve prospěch domácích.

Naopak blíže k postupu má slovenská Artmedia Bratislava. Ta zvítězila také díky trefě českého útočníka Zbyňka Pospěcha na půdě finského Tampere 3:1. V dresu slovenského mistra se objevil i Aleš Urbánek.