Sparta jde za postupem. Z Tiraspolu veze těsnou výhru

30. 7. 2008 20:48
Šeriff Tiraspol - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Miroslav Slepička byl hodně aktivní
Miroslav Slepička byl hodně aktivní | Foto: Ondřej Besperát

Tiraspol - Fotbalisté Sparty úspěšně vstoupili do začátku letošní sezony. Ve středečních podvečerních hodinách zvítězili na hřišti Šeriffu Tiraspol 1:0 a výrazně se tak přiblížili k postupu do třetího předkola Ligy mistrů.

Duel na stadionu moldavského mistra rozhodl v průběhu druhé půle Jiří Kladrubský.

Kouč letenských Vítězslav Lavička přistoupil k utkání od úvodních minut obezřetně a spoléhal v útoku na jediného útočníka Miroslava Slepičku. Toho se ve hře dopředu snažila podpořit pětičlenná záloha. V brance pak dostal šanci Matúš Kozáčik.

Tempo zápasu bylo od začátku opatrné, oba týmy se snažily především ctít bezchybnou defenzivu, a tak se první výrazná šance zrodila až po dvaceti minutách hry. Po rohovém kopu se dostal do dobré střelecké pozice Slepička, ale míč za brankáře Namška nedostal.

Šanci na reparát měl šestadvacetiletý útočník o čtvrt hodiny později. Po přihrávce Matušoviče však trefil pro změnu jen tyč.

Tiraspol měl sice ve druhé půli optickou převahu, k vážnému ohrožení sparťanské branky se však příliš nedostával.

Utkání tak rozhodla situace z pětasedmdesáté minuty, kdy se míč po ose Matušovič - Slepička dostal až k Jiřímu Kladrubskému, a ten za pomoci tyče rozhodl.

Domácí se pak ještě snažili vystupňovat svůj nápor, ale když přímý kop střídajícího Pikuščaka v nastaveném čase proletěl těsně nad, mohli se Pražané po závěrečném hvizdu těšit z vítězství

Odvetný zápas je na programu ve středu 6.8 v letenské Axa Aréně.