Pohádkový start Čvančary. Dal dva góly, penaltou v nastavení urval remízu 4:4

Aktualizováno 19. 8. 2023 20:33
Útočník Tomáš Čvančara při premiéře v německé fotbalové lize dvakrát skóroval za Mönchengladbachu do sítě Augsburgu. V nastavení z penalty vyrovnal na konečných 4:4. Další český debutant v soutěži Václav Černý přihrál na první gól Wolfsburgu, který zdolal nováčka Heidenheim 2:0.
Tomáš Čvančara.
Tomáš Čvančara. | Foto: ČTK

Leverkusen v úvodním kole porazil vítěze německého Superpoháru Lipsko 3:2. Adam Hložek nastoupil za vítěze v 89. minutě, nová brankářská posila Bayeru Matěj Kovář zůstal na lavičce. Útočník Patrick Schick se zotavuje po operaci.

Osmigólovou přestřelku v Augsburgu odstartoval ve 13. minutě obránce Mönchengladbachu Itakura hlavičkou po rohu. Čvančara zvýšil na 2:0, když si šikovně naběhl na Weiglovu přihrávku a z hranice malého vápna překonal brankáře Dahmena tvrdou střelou na přední tyč.

Augsburg téměř okamžitě snížil zásluhou Rexhbecaje, ale v 37. minutě vrátil hostům dvougólové vedení Ngoumou. Domácí odpověděli brankami Bauera a Michela, který vyrovnal z penalty v nastavení prvního poločasu.

V 76. minutě šel Augsburg dokonce do vedení, když se prosadil Vargas. Stejný hráč v nastavení fauloval ve vápně Borgese Sanchese a Čvančara z penalty v 97. minutě zařídil remízu.

Vítězný gól Leverkusenu dal v 64. minutě Wirtz, který zvýšil na 3:1 parádním obloučkem, jímž přehodil gólmana Blaswiche po centru autora první branky Frimponga. Lipskou už jen snížilo zásluhou své nové posily Opendy.

Heidenheim v prvním bundesligovém zápase v historii klubu neuspěl. Černý si připsal gólovou asistenci už v šesté minutě, kdy poslal míč z pravé strany do malého vápna Windovi. Dánský útočník obstaral v 27. minutě i druhou branku po podobné akci, kterou rozjel Černý a centroval tentokrát Svanberg.

Vicemistr Dortmund udolal Kolín nad Rýnem 1:0. Ve druhém poločase zachránil Borussii čisté konto několika dobrými zákroky brankář Kobel a dvě minuty před koncem rozhodl útočník Malen.

Freiburg zvítězil na hřišti Hoffenheimu 2:1. Pavel Kadeřábek odehrál za domácí celé utkání.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 4:4 (29. Rexhbecaj, 41. Bauer, 45.+6 Michel z pen., 76. Vargas - 27. a 90.+7 z pen. Čvančara, 15. Itakura, 37. Ngoumou), Hoffenheim - Freiburg 1:2 (51. Kabak - 39. vlastní Szalai, 45.+3 Sallai), Leverkusen - Lipsko 3:2 (24. Frimpong, 35. Tah, 64. Wirtz - 40. Olmo, 71. Openda), Stuttgart - Bochum 5:0 (18. a 77. Guirassy, 60. a 67. Silas, 38. Zagadou), Wolfsburg - Heidenheim 2:0 (6. a 27. Wind), Dortmund - Kolín nad Rýnem 1:0 (88. Malen).