7. 5. 2011 20:00
Plzeň - Boleslav 3:1, Slovácko - Brno 0:2
Radost fotbalistů Plzně
Radost fotbalistů Plzně | Foto: ČTK

Plzeň/Uherské Hradiště - Fotbalisté Plzně udělali další krok k zisku premiérového mistrovského titulu, když v zápase 27. kola první ligy porazili na svém hřišti Mladou Boleslav 3:1.

Odskočili tak pronásledovatelům z pražské Sparty opět na čtyři body.

Velká radost zavládla i v Brně. Jeho fotbalisté vyhráli v derby na hřišti Slovácka 2:0 a poprvé od 9. kola nejsou na sestupových pozicích.

Sparta přestřílela Liberec a na Plzeň ztrácí už jen bod

Brno se dostalo v tabulce na 14. místo o bod před Příbram, která se naopak na sestupovém místě objevila poprvé v sezoně. K dobru má však nedělní zápas na hřišti posledního Ústí nad Labem, které na Středočechy ztrácí tři body.

Plzeň bude v příštím zápase postrádat Horvátha

Plzeňští fotbalisté si zajistili výhru díky gólům Koláře a Bakoše v prvním poločase, ve kterém jednoznačně dominovali a mohli přidat ještě více branek.

Fotbalista Pavel Horváth před disciplinární komisí ČMFS
Fotbalista Pavel Horváth před disciplinární komisí ČMFS | Foto: Ondřej Besperát

Ve druhé půli se však obraz hry změnil, a i když v 63. minutě zvýšil na 3:0 Rajtoral, Boleslav působila na hřišti mnohem nebezpečněji.

V 74. minutě snížil Řezníček, který byl navíc dvakrát blízko k tomu, aby alespoň snížil.

V rostoucím tlaku hostujícího týmu zastavil v 86. minutě úmyslně rukou jeden z centrů do pokutového území plzeňský kapitán Pavel Horváth, který byl po druhé žluté kartě vyloučen, a nezahraje si tak minimálně v příštím zápase v Teplicích.

Brno vyhrálo, i když bylo hodinu v deseti

Brněnská Zbrojovka letos ukázala, že i když je tuto sezonu ve velké výsledkové i herní krizi, v derby se jí daří. Se Slováckem totiž do sobotního zápasu neprohrála dvanáctkrát v řadě. V prvním vzájemném zápase na podzim navíc doma Slovácko deklasovala 7:0.

Tomáš Došek

A svou bilanci začali naplňovat v prvním poločase, když se v 29. minutě trefil Tomáš Došek. Ten však o devět minut později musel přebrat kapitánskou pásku po Richardu Dostálkovi, který byl vyloučen.

I když hrálo Brno v takřka hodinovém oslabení, hrozilo i ve druhé půli a z jednoho brejku také udeřilo, když v 72. minutě skóroval Róbert Valenta.

Slovácko naopak potvrdilo, že se proti Brnu nedokáže prosadit. Branku mu nedokázalo vstřelit už dohromady 700 minut, tedy téměř osm zápasů v řadě.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:1 (2:0)
16. Kolář, 31. Bakoš, 63. Rajtoral - 74. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Koval. ŽK: Trapp, Horváth, Bakoš, Ševinský - Dimutsos, Ščuk. ČK: 86. Horváth. Diváci: 6311.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (77. Ďuriš), Horváth, Trapp, Kolář, Jiráček (89. Brezinský) - Bakoš (82. Rezek). Trenér: Vrba.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy (84. Dudka), Kúdela, Dimutsos, Táborský (46. Ščuk) - Řezníček, Chramosta (73. Bulut). Trenér: Stanner.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
29. Došek, 72. R. Valenta. Rozhodčí: Jech - Večeřa, Urban. ŽK: Kordula, Perůtka, Urbánek - Střeštík, Bureš, Kalabiška. ČK: 38. Dostálek (Brno). Diváci: 5496.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Kordula (46. Košút), Mezlík, Nešpor (46. J. Valenta) - Fujerik, Perůtka, Volešák, Urbánek - Ondřejka, Švancara (67. Szmek). Trenér: Soukup.
Brno: Bureš - Pašek, Pernica, Migliorini, Pejič (79. Matyska) - Rabušic (66. R. Valenta), Dostálek, Rýdel, Střeštík (87. Borek) - Kalabiška, Došek. Trenér: Wagner.