Plzeňský záložník Vaněk míří do Ufy, ruský klub mu chystá smlouvu na tři roky

7. 7. 2016 11:30
Člen širšího reprezentačního kádru Ondřej Vaněk chystá přestup z fotbalové Viktorie Plzeň do ruské Ufy.
Ondřej Vaněk si vyzkouší další zahraniční angažmá, tentokrát v ruské lize
Ondřej Vaněk si vyzkouší další zahraniční angažmá, tentokrát v ruské lize | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Ondřej Vaněk, šestadvacetiletý záložník Viktorie Plzeň, míří na zdravotní testy do ruského klubu FK Ufa. Ve městě ležícím poblíž pohoří Ural je pro něj připravena tříletá smlouva.

Podle zákulisních zdrojů by Viktoria Plzeň měla za Vaňka zinkasovat v přepočtu kolem 40 milionů korun.

Vaněk patří do širšího kádru české fotbalové reprezentace, v minulosti v jejím dresu sehrál osm utkání. Na Euru 2016 však nestartoval.

Jedno zahraniční angažmá už si Vaněk vyzkoušel, v roce 2014 přestupoval z Jablonce do tureckého Kayserisporu, když se pak vracel do české ligy, zamířil už do Viktorie Plzeň, se kterou mimo jiné získal dva mistrovské tituly.

"Po delší době míří český hráč do elitní ruské soutěže. Věřím, že se mu v ní bude dařit a svými výkony v Ufě si Ondřej Vaněk řekne znovu třeba také o reprezentační dres," poznamenal hráčský agent Pavel Paska.

Skončili těsně nad Machačkalou

Město Ufa, ležící 1520 kilometrů od Moskvy, najdete na mapě poblíž pohoří Ural. Žije v něm zhruba milion obyvatel, Ufa je střediskem autonomní republiky Baškortostán.

V uplynulém ročníku ruské ligy obsadil klub FK Ufa dvanáctou příčku, těsně nad Anži Machačkala, novým klubem trenéra Pavla Vrby. Machačkala musela do (úspěšné) baráže o udržení příslušnosti k lize, Ufa se jí těsně vyhnula, protože získala o bod víc než Anži.

Tým Ufy tvoří většinou Rusové a hráči z bývalých zemí SSSR, doplňují je dva Brazilci, Bosňan a Nigerijec.

 

Právě se děje

před 59 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy