Plzeňský záložník Vaněk míří do Ufy, ruský klub mu chystá smlouvu na tři roky

7. 7. 2016 11:30
Člen širšího reprezentačního kádru Ondřej Vaněk chystá přestup z fotbalové Viktorie Plzeň do ruské Ufy.
Ondřej Vaněk si vyzkouší další zahraniční angažmá, tentokrát v ruské lize
Ondřej Vaněk si vyzkouší další zahraniční angažmá, tentokrát v ruské lize | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Ondřej Vaněk, šestadvacetiletý záložník Viktorie Plzeň, míří na zdravotní testy do ruského klubu FK Ufa. Ve městě ležícím poblíž pohoří Ural je pro něj připravena tříletá smlouva.

Podle zákulisních zdrojů by Viktoria Plzeň měla za Vaňka zinkasovat v přepočtu kolem 40 milionů korun.

Vaněk patří do širšího kádru české fotbalové reprezentace, v minulosti v jejím dresu sehrál osm utkání. Na Euru 2016 však nestartoval.

Jedno zahraniční angažmá už si Vaněk vyzkoušel, v roce 2014 přestupoval z Jablonce do tureckého Kayserisporu, když se pak vracel do české ligy, zamířil už do Viktorie Plzeň, se kterou mimo jiné získal dva mistrovské tituly.

"Po delší době míří český hráč do elitní ruské soutěže. Věřím, že se mu v ní bude dařit a svými výkony v Ufě si Ondřej Vaněk řekne znovu třeba také o reprezentační dres," poznamenal hráčský agent Pavel Paska.

Skončili těsně nad Machačkalou

Město Ufa, ležící 1520 kilometrů od Moskvy, najdete na mapě poblíž pohoří Ural. Žije v něm zhruba milion obyvatel, Ufa je střediskem autonomní republiky Baškortostán.

V uplynulém ročníku ruské ligy obsadil klub FK Ufa dvanáctou příčku, těsně nad Anži Machačkala, novým klubem trenéra Pavla Vrby. Machačkala musela do (úspěšné) baráže o udržení příslušnosti k lize, Ufa se jí těsně vyhnula, protože získala o bod víc než Anži.

Tým Ufy tvoří většinou Rusové a hráči z bývalých zemí SSSR, doplňují je dva Brazilci, Bosňan a Nigerijec.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Letadla ze zemí EU mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku

Letadla ze zemí Evropské unie mohou od tohoto pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. V pátek o tom rozhodla vláda jako součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích ale budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.

Vláda s účinností od pátečních 12:00 zrušila omezení pro cestování po zemi do Německa, Rakouska a Maďarska, už od čtvrtka neplatí omezení pro cesty na Slovensko. V letecké dopravě ale zůstávají hraniční kontroly zachovány, kabinet to v usnesení zdůvodnil tím, že při cestování letadly trvá závažná hrozba rozšíření epidemie koronaviru v Česku. Policie by měla kontroly na letištích provádět "flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě v závislosti na vývoji situace", uvádí schválený materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy