"Ty už si nezapískáš!" Plzeňský boss Šádek za své řádění v utkání s Teplicemi zaplatí čtyřicet tisíc

Sport Sport
20. 4. 2017 15:49
Pokutou ve výši čtyřiceti tisíc korun potrestala disciplinární komise fotbalové asociace plzeňského ředitele Adolfa Šádka za jeho řádění v ligovém utkání s Teplicemi. Na kauzu upozornil server Aktuálně.cz.
Adolf Šádek (vlevo)
Adolf Šádek (vlevo) | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Zpackané zahrání rohového kopu v utkání s Teplicemi (2:2) vyvolalo nejen úsměvy fanoušků, ale také emotivní bouři plzeňského ředitele Adolfa Šádka. Ten měl kvůli tomu, že rozhodčí akci pustili, urážet jak hlavního sudího Pavla Julínka, tak delegáta Václava Krondla.

"Kdo tě učil pískat? Ty už si nezapískáš, o to se postarám!" Tímto způsobem měl Šádek nadávat rozhodčím s tím, že vyhrůžku doprovázel i velmi vulgárními výrazy. Šádkovo chování následně popsal ve své zprávě delegát Václav Krondl.

"Komise vyhodnotila předložené informace tak, že došlo ze strany pana Šádka k disciplinárnímu přečinu. Emotivní výroky učiněné v průběhu utkání jsme zhodnotili jako nepatřičné a uložili trest peněžité pokuty odpovídající závažnosti, intenzitě a zároveň v kontextu jiných rozhodnutí disciplinární komise v obdobných věcech," zdůvodnil rozhodnutí disciplinárky její předseda Richard Baček.

Disciplinárka naopak ukončila řízení s masérem Sparty Tomášem Stránským, který po remíze 1:1 v derby na Slavii přišel pod sektor hostujících příznivců se šálou s nápisem "Anti Slavia".

"Chování pana Stránského nenaplnilo skutkovou podstatu disciplinárního přečinu, ale od člena realizačního týmu je to krajně nevhodné. Naopak by měl jít příkladem v pozitivním duchu fandění a ne negací," uvedl Baček.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy