Disciplinárka udělila Slavii a Spartě za derby pokutu 120 tisíc

ČTK ČTK
13. 4. 2017 16:37
Za výtržnosti fanoušků při derby si pražská Slavia a Sparta vysloužily od disciplinární komise pokutu 120 tisíc korun.
Za výtržnosti fanoušků dostaly Sparta i Slavia pokutu
Za výtržnosti fanoušků dostaly Sparta i Slavia pokutu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Slavii a Spartu pokutou 120 tisíc korun za výtržnosti fanoušků v pražském ligovém derby. Komise na dnešním zasedání také zahájila řízení s plzeňským generálním manažerem Adolfem Šádkem kvůli chování při utkání s Teplicemi.

Domácí Slavia se v duelu 22. ligového kola proti Spartě provinila podle disciplinárky tím, že porušila povinnosti pořadatelského klubu. Příznivci červenobílých opakovaně použili pyrotechniku a vulgárně nadávali soupeři.

Také hostující sparťanští fanoušci sprostě nadávali soupeři, zapalovali zakázanou pyrotechniku a navíc poškodili zařízení stadionu v Edenu. Škoda dosáhla přibližně 70 tisíc korun.

Jde o druhou nejvyšší pokutu kvůli fanouškům, kterou disciplinárka v této sezoně udělila. Maximem je 200 tisíc korun pro Spartu za výtržnosti v podzimním derby na Letné. Bohemians 1905 dostali v prosinci pokutu 350 tisíc, kterou však komise klubu neudělila za fanoušky. Šlo o postih za to, že vršovický klub nepřipravil hřiště a kvůli zmrzlému terénu se neodehrál zápas s Plzní.

Plzeňský šéf Šádek čelí podezření, že urážel rozhodčí při utkání 22. kola proti Teplicím, které skončilo remízou 2:2. Možné nevhodné chování funkcionáře mistrovské Viktorie a místopředsedy LFA začala disciplinárka prošetřovat na základě zprávy delegáta zápasu Václava Krondla, který je zároveň členem komise rozhodčích.

Plzeňský klub odmítl ústy mluvčího věc jakkoliv komentovat. Podle disciplinárky se Šádek může písemně vyjádřit do sedmi dnů, nebo dorazit na další zasedání komise příští čtvrtek.

Disciplinárka po derby zahájila řízení s masérem Sparty Tomášem Stránským. Ten se podle komise dopustil urážlivých a provokujících gest, když se po závěrečném hvizdu vydal pod sektor hostujících příznivců se šálou s nápisem "Anti Slavia".

Hradec Králové dostal pokutu 70 tisíc korun. Východočeský klub pyká za nesportovní chování jeho fanoušků a použití pyrotechniky v utkání ve Zlíně. Pět tisíc korun musí zaplatit asistent libereckého trenéra Zdeněk Houštecký za neukázněné chování, které vedlo k jeho vykázání na tribunu.

Libereckému Romanu Potočnému komise zastavila činnost na tři utkání za tělesné napadení protihráče a vyloučení v utkání v Teplicích. Za osm žlutých karet si dvě kola v lize nezahrají brněnský Jakub Šural a zlínský Dame Diop. Za čtyři napomenutí čeká o polovinu nižší trest teplické hráče Davida Vaněčka s Aleksandarem Šušnjarem, plzeňského Davida Limberského, příbramského Romana Květa, Jiřího Janouška z Hradce Králové, Jakuba Podaného z Dukly, Pavla Košťála z Karviné a Petra Mareše z Mladé Boleslavi.

Komise zároveň zahájila řízení kvůli fanouškům se Slavií po utkání v Karviné a s domácím klubem za porušení povinností pořadatelské služby.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy