Plzeň splnila povinnost a drží krok s čelem tabulky

8. 4. 2012 19:05
Plzeň - Slovácko 1:0, Hradec Králové - Ostrava 0:1

Plzeň - Viktorie Plzeň na svém hřišti překvapení nepřipustila a po gólu Bakoše porazila ve 24. kole Gambrinus ligy na svém hřišti Slovácko 1:0.

V druhém souběžně hraném zápase Baník Ostrava vydřel důležité tři body v boji o záchranu nad Hradcem. Jediný gól zápasu vstřelil Greguš z penalty.

Plzeň po sobotním šlágru Liberce se Spartou musela v nedělním utkání se Slováckem bezpodmínečně vyhrát, aby netratila kontakt s čelem tabulky a tím pádem nevypadla z bojů o titul.

Emoce v Liberci. Vácha se pustil do sudího Příhody
Loket mezi nohama, vyražené zuby. A Vaclík? Hnutá páteř

A zprvu to opravdu vypadalo, že Západočeši v klidu dokráčí ke třem bodům. Po rozehrání rohu v 10. minutě totiž Horváth posadil míč přesně na hlavu Marku Bakošovi a ten otevřel skóre utkání. Po něm navíc jen těsně minul branku Kolář a slušnou příležitost lapil Daridovi gólman Heča.

S koncem prvního poločasu se ale hra vyrovnávala, a převahu si dokonce začalo vytvářet Slovácko. Ani přestávka obraz hry nezměnila a hosté zlobili. Činit se musel domácí gólman Pavlík, který v 52. minutě vyrazil dobrou střelu Hlúpika.

Hráči Viktorie se nemohli dostat do kombinace, která je obvykle zlobí, a jejich útočné akce často končili u vápna. Když už si nějakou palebnou pozici připravili, bylo to často po standardní situaci. Jako akrobatické zakončení Pilaře po centru z rohu, které ale hostující odrazili mimo branku.

V posledních minutách zápasu zářil opět Pavlík, který skvělými zákroky zamezil Slovácku vyrovnání. Nejprve vyřešil Pavelku střelu z přečíslení. A pak minutu před vypršením základní hrací doby konečky prstů vytěsnil ránu Volešáka.

Plzeň tak přeci jen porazila Slovácko 1:0 a stáhla tak první Spartu na čtyři a druhý Liberec na tři body. V dalším utkání jede na hřiště Viktorie Žižkov, kde jí opět velí povinnost získat tři body.

Opět to ale nebudou mít Západočeši jednoduché, v příštím utkání jim totiž budou chybět Kolář s Daridou, kteří se dnes vykartovali.

Baník vydřel důležité tři body nad Hradcem

I druhé utkání rozhodla jediná branka. Předposlední Baník na hřiště Hradce Králové zoufale potřeboval body a byli to právě hosté, kdo se radovali z branky. Ján Greguš se v 15. minutě šikovně prodral do pokutového území a v něm ho fauloval Hochmeister. Nařízenou penaltu zahrával sám postižený a bezpečně ji proměnil.

Hradec pak tlačil a snažil se o vyrovnání. Domácí Dvořák dokonce dal gól, ale rozhodčí ho pro ofsajd neuznali.

Baník jednogólovou výhru ubránil a z Hradce si veze tři body. Na čtrnácté Bohemians tak ztrácí už pouhé dva body.