Plzeň si užívá oslavy titulu, Držel jsem slzy, řekl Horváth

Tak slavila Plzeň titul: "Potěr" i kameraman Horváth
Podívejte se, jak fotbalisté Plzně dnes po zápase s Příbramí spolu se svými ratolestmi oslavili  ligový titul.
Na svého miláčka, který se po sezoně loučí s kariérou, si vzpomněli i plzeňští fanoušci v zápase poslední ligového kola s Příbramí.
Nový mistr si zastřílel a nad středočeským týmem vyhrál 5:2.
Byla to vlastně repríza oslav po utkání 28. kola s Jihlavou, kdy si Viktoriáni definitivně pojistili třetí titul v historii klubu.
Foto: Tomáš Liška
ČTK ČTK
30. 5. 2015 22:18
Plzenští si konečně sáhli na pohár a užívají si oslav ligového titulu.

Plzeň - Fotbalisté Plzně zažili podruhé během dvou týdnů velké oslavy titulu, tentokrát po výhře 5:2 nad Příbramí v závěrečném 30. kole už i s pohárem pro mistra ligy. Za svůj třetí triumf v historii získali také zcela nové mistrovské medaile, které jsou netradičně skleněné.

Medaile jsou na svém lemu potaženy zlatem, broušení a gravírování trvalo několik dnů. Průměr skleněné medaile je 8,1 centimetru a její váha se blíží patnácti dekům. Hráči navíc dostali i zvětšenou repliku této medaile.

"Medaile jsou krásné, hodně se mi líbí, je to hezká práce. Při oslavách na ně dáme pozor, abychom je nerozbili," prohlásil útočník Jan Holenda. To záložník Daniel Kolář si skleněný suvenýr raději na oslavy ani brát nebude, aby se mu nerozbil. "Už jsem ji dal radši babičce. Ale jsou fakt pěkné, opravdu se povedly. Je to asi nejhezčí medaile, kterou budu mít doma," dodal plzeňský záložník.

Už během utkání nad stadionem kroužilo letadlo s nápisem "Viktorka - mistři ligy". V závěru vyprodaným stadionem běžela mexická vlna a skandování "Tak jsme první, no a co". Oslavnou atmosféru navíc povzbudilo jasné vedení 5:2, nádherný gól Holendy a závěrečné loučení kapitána Pavla Horvátha, který nastoupil na závěrečných deset minut své bohaté kariéry.

Fanoušci jeho loučení doprovodili choreem, nápisem "Ten, kdo změnil tisíce životů" a také popěvkem z písně Karla Gotta C'est la vie "Řeknu c'est la vie, c'est la vie, tím to končívá, a to mě nebaví, nebaví, hrajte ještě dál, naposledy."

"Držel jsem slzy, snažil jsem se myslet na jiné věci a musel jsem se předklonit, aby nebylo vidět, že se mi do očí hrnou slzy. Ale ustál jsem to. Děkuji fanouškům za choreo, bylo to hezké," popisoval Horváth.

Se závěrečným hvizdem fanoušci vtrhli na hřiště a obklopili provizorní podium, na kterém tým přebíral medaile i pohár. "Bylo to podobné jako před těmi čtrnácti dny. Tehdy to bylo spontánní, ale i dnes to bylo perfektní. My titul slavit umíme," řekl Kolář.

Po ceremonii následovalo rychlé převléknutí a hráči se historickými vojenskými vozy, které v Plzni jsou kvůli oslavám 70. výročí osvobození města americkou armádou a konce II. světové války, přesunuli na náměstí, kde budou oslavy pokračovat. Vše má završit ohňostroj.

"Pak utečeme a naposledy to oslavíme společně. Tohle je titul, který se vyplatí zapít a oslavit," prohlásil Horváth. "Trenér mě v 70. minutě vystřídal, abych pošetřil síly na oslavy. Musíme ukázat, že umíme i slavit, když umíme hrát fotbal," dodal Holenda.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy