Se Spartou jsem jednal, řekl Fink. Proč tedy zvolil Austrii?

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 5. 2015 12:37
Německý trenér Thorsten Fink potvrdil, že jednal s pražskou Spartou. Ale vybral si nakonec angažmá u fotbalistů Austrie Vídeň
Thorsten Fink vedl jako kouč tým Basileje i v duelech Ligy mistrů, například proti Manchesteru United
Thorsten Fink vedl jako kouč tým Basileje i v duelech Ligy mistrů, například proti Manchesteru United | Foto: Reuters

Vídeň -  Sedm sezon kopal za mnichovský Bayern. Jako trenér pak Thorsten Fink sbíral úspěchy a trofeje v Basileji, vedl i bundesligový Hamburger SV a naposledy APOEL Nikósia.

V rozhovoru s transfermarkt.de potvrdil spekulace, že nyní jednal o angažmá s pražskou Spartou. "Ano, to sedí. Byly to opravdu konkrétní rozhovory," říká 47letý německý odborník, který dal ale nakonec přednost Austrii Vídeň.

I proto už Sparta oficiálně vyhlásila, že ji i v příští sezoně povede Zdeněk Ščasný, který poté, co vystřídal Vítězslava Lavičku, dokončil na Letné letošní jaro. Léčba šokem neuspěla, ve vzájemném utkání s Plzní Sparta podlehla 0:2 a v ten moment prakticky ztratila šanci obhájit titul, v tabulce skončí druhá.

Raději zdvihne Austrii z popela

Fink zmínil, že ho kontaktoval i bundesligový Hannover. Hovory se Spartou každopádně označil za velmi konkrétní, v Austrii Vídeň však prý cítil, že je tam větší možnost rozvoje. Co tím myslel?

"Sparta už patří mezi top-kluby, bude hrát kvalifikaci Ligy mistrů. Oproti tomu Austria Vídeň skončila v rakouské lize sedmá," říká Fink.

"Sparta má v současnosti velké mezinárodní renomé, ale i Austria tu Ligu mistrů před dvěma lety hrála. Rozhodl jsem se pro Austrii, protože tam je teď pro mě to správné místo. Také jsem zaznamenal, jak moc dělali Franz Wohlfahrt (bývalý slavný gólman, nyní sportovní ředitel Austrie, pozn. aut.) a lidé z klubu pro to, abych do Austrie zamířil."

Rakouskou ligu Fink volil i proto, že ji dobře zná z doby, kdy v Salcburku působil v roli asistenta Giovanni Trapattoniho.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Vláda připravuje post státního obchodníka s energiemi, má zvýšit bezpečnost

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

Státní obchodník s energiemi bude mít možnost jednat o plynu přímo s evropskými dodavateli plynu, Česko by tak díky tomu mohla plyn nakupovat za nižší ceny. Státní obchodník má nakupovat plyn pro potřebu státu.

Ministerstvo také pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určen by byl pro nízkopříjmové i střední třídu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy