reklama
 
 

Se Spartou jsem jednal, řekl Fink. Proč tedy zvolil Austrii?

29. 5. 2015 12:37
Německý trenér Thorsten Fink potvrdil, že jednal s pražskou Spartou. Ale vybral si nakonec angažmá u fotbalistů Austrie Vídeň

Vídeň -  Sedm sezon kopal za mnichovský Bayern. Jako trenér pak Thorsten Fink sbíral úspěchy a trofeje v Basileji, vedl i bundesligový Hamburger SV a naposledy APOEL Nikósia.

V rozhovoru s transfermarkt.de potvrdil spekulace, že nyní jednal o angažmá s pražskou Spartou. "Ano, to sedí. Byly to opravdu konkrétní rozhovory," říká 47letý německý odborník, který dal ale nakonec přednost Austrii Vídeň.

I proto už Sparta oficiálně vyhlásila, že ji i v příští sezoně povede Zdeněk Ščasný, který poté, co vystřídal Vítězslava Lavičku, dokončil na Letné letošní jaro. Léčba šokem neuspěla, ve vzájemném utkání s Plzní Sparta podlehla 0:2 a v ten moment prakticky ztratila šanci obhájit titul, v tabulce skončí druhá.

Raději zdvihne Austrii z popela

Fink zmínil, že ho kontaktoval i bundesligový Hannover. Hovory se Spartou každopádně označil za velmi konkrétní, v Austrii Vídeň však prý cítil, že je tam větší možnost rozvoje. Co tím myslel?

"Sparta už patří mezi top-kluby, bude hrát kvalifikaci Ligy mistrů. Oproti tomu Austria Vídeň skončila v rakouské lize sedmá," říká Fink.

"Sparta má v současnosti velké mezinárodní renomé, ale i Austria tu Ligu mistrů před dvěma lety hrála. Rozhodl jsem se pro Austrii, protože tam je teď pro mě to správné místo. Také jsem zaznamenal, jak moc dělali Franz Wohlfahrt (bývalý slavný gólman, nyní sportovní ředitel Austrie, pozn. aut.) a lidé z klubu pro to, abych do Austrie zamířil."

Rakouskou ligu Fink volil i proto, že ji dobře zná z doby, kdy v Salcburku působil v roli asistenta Giovanni Trapattoniho.

autor: Luděk Mádl | 29. 5. 2015 12:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama