reklama
 
 

Fanoušci Baníku se přišli rozloučit se stadionem Bazaly

30. 5. 2015 16:53
Před posledním zápasem sezony se příšli baníkovci rozloučit se svým stadionem.

Ostrava - Asi pět tisíc fanoušků se v průvodu přišlo rozloučit se stadionem Bazaly, kde dnes fotbalisté Baníku Ostrava odehrají poslední zápas. Klub, který během své šestapadesátileté existence na stadionu ve slezské části města vybojoval čtyři mistrovské tituly, by od nadcházející sezony měl přesídlit na Městský stadion do Vítkovic.

Příznivci Baníku, kteří proti stěhování klubu z Bazalů trvale protestují, měli ve tři hodiny sraz před Novou radnicí a pak se v klidném průvodu přesunuli přibližně o kilometr dále na Bazaly. Odhadem se jich sešlo čtyři až pěti tisíc. Za provolávání pokřiků namířených nejčastěji vůči majiteli klubu Petru Šafarčíkovi došli až před hlavní tribunu, kde se rozešli a zamířili na stadion. Ultras kvůli poslednímu utkání na domácím stadionu přerušili i jarní bojkot, který v únoru vyhlásili na protest proti praktikám i politice současných akcionářů.

Bazaly na Ostravsku už několik let víří hladinu veřejného mínění. Baník se jejich prodejem městu před dvěma lety zachránil před bankrotem a většinu z utržených 115 milionů korun použil na umoření dluhů po předchozím majiteli Tomáši Peterovi. Kvůli údajně nevyhovujícímu stavu stadionu se nyní klub má odstěhovat na nákladně zrekonstruovaný stadion do Vítkovic, kde však pro Baník nejsou tréninkové kapacity.

Bazaly podle prvních úvah měly plnit funkci tréninkového centra, jenže nové vedení města zatím nepředneslo jasný plán, jak s areálem hodlá naložit. Šafarčík v tomto týdnu uvedl, že kvůli rozdílným představám o výši nájemní smlouvy bude muset Baník Bazaly úplně opustit a hledat hřiště pro přípravu svých mužstev v okolí.

autor: ČTK | 30. 5. 2015 16:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama