15. 4. 2011 22:23
1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Fotbalisté Plzně se radují ze vstřelení gólu.
Fotbalisté Plzně se radují ze vstřelení gólu. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Plzně neponechali v boji o mistrovský titul nic náhodě a v předehrávce 24. kola porazili Příbram 3:0.

Díky historicky první ligové výhře na půdě tohoto soupeře navýšili svůj náskok před druhou Spartou na devět bodů.

O branky se rovným dílem zasloužili Horváth, Jiráček a Ďuriš.

Takhle Sparta Plzeň nedostihne, míní slávista Vaniak
Kweuke rozhodl dvěma góly o výhře v derby nad Slavií

Plzeňští začali podle očekávání aktivněji a jejich snaze o brzké rozhodnutí hodně napomohl úvodní gól. V 16. minutě upadl v pokutovém územi po souboji s Videglou Jiráček a z nařízené penalty se Horváth nemýlil.

Domácí celek ani po inkasované brance nezměnil svůj opatrný styl, a tak mohla Plzeň v klidu kontrolovat hru. Těsně před přestávkou se prezentoval nebezpečnou hlavičkou Bakoš, ale oslavit své 28. narozeniny gólem mu souzeno nebylo.

Po změně stran zahrozil Plašil, ovšem poté se znovu prosadili hosté, když Jiráček střelou k tyči zvýšil na 2:0. Západočeši Příbram přehráli rozdílem třídy, což se nakonec projevilo i na výsledku. Střídajícímu Ďurišovi stačily k rozkoukání na hřišti pouhé tři minuty, aby po individuální akci skóroval potřetí.

24. kolo první fotbalové ligy:

17. Horváth z pen., 68. Jiráček, 82. Ďuriš. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Pospíšil. ŽK: Tarczal, T. Pilík - Horváth.

Příbram: Hruška - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Videgla (46. Ricka), Koukal (77. M. Štochl), T. Pilík - Wágner (66. Huňa). Trenér: Nádvorník.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Krmenčík), Jiráček, Horváth, Kolář (79. Ďuriš), Rezek - Bakoš (90. Sladký). Trenér: Vrba.