Agent: K přestupu do ciziny dostal Pilař od Plzně zelenou

Luděk Mádl ČTK Luděk Mádl, ČTK
13. 7. 2015 17:00
Václav Pilař může po kvalifikaci o evropské poháry opustit Viktorii Plzeň. Jeho agent jedná s německými a tureckými kluby
Na podzim čeká Václava Pilaře završení kvalifikace o Euro 2016 a dost možná také stěhování na další zahraniční angažmá
Na podzim čeká Václava Pilaře završení kvalifikace o Euro 2016 a dost možná také stěhování na další zahraniční angažmá | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jednu z hvězd Vrbova reprezentačního týmu čeká pravděpodobně ještě v tomto přestupním období velké stěhování.

"Václav Pilař má od Viktorie Plzeň povoleno, že může přestoupit jinam. Pokud se najde zájemce, který splní finanční podmínky plzeňského klubu," říká Jiří Stejskal, který Pilaře zastupuje.

Jeho slova ovšem generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek nepotvrzuje. "Jedná se o naprostý nesmysl. Jiřímu Stejskalovi se na přímou otázku ohledně možného odchodu Václava Pilaře dostalo za klub standardní odpovědi - o jakýchkoliv relevantních nabídkách se můžeme bavit, nicméně prioritou je vždy sportovní koncepce Viktorie, ekonomické parametry a v neposlední řadě důraz na hráče a jeho vývoj. Toto platí pro všechny případné zájemce o hráče Viktorie," řekl Šádek pro ČTK.

Vlevo Kovařík, vpravo Kopic

Šádek je známý tím, že nikdy nemá daleko k tomu, aby mediálně mlžil. Před časem tak Plzeňští dlouhodobě zatloukali domluvený přestup Vladimíra Daridy do Freiburgu. Stejně tak se Šádek vyjádřil o tom, že pozice trenéra Dušana Uhrina je pevná, a to jen několik dní předtím, než kouč dostal vyhazov.

Ať už tak či tak, věc kolem Pilaře má ještě jeden háček. "Pokud se ta záležitost zrealizuje, tak na konci srpna. Na kvalifikace evropských pohárů chce mít ještě Plzeň hráče stoprocentně k dispozici," dodává agent Jiří Stejskal.

Pilařovi nejvíc vyhovuje hra na levé straně, kde se ale v plzeňské sestavě na jaře výborně etabloval Jan Kovařík, na pravém křídle bude zase prioritně hrávat letní posila Jan Kopic. Čili si Plzeň může dovolit dát Pilařovi, který má o zahraniční angažmá zájem, v této věci zelenou.

Šádek ovšem všechno vidí jinak. "Od Jiřího Stejskala jsme nedostali žádnou konkrétní nabídku, Viktoria není s žádným klubem v jednání. Z vyjádření agenta jsme tak překvapení my i samotný Václav Pilař. Ten nyní absolvuje rehabilitační procesy v Plzni, během krátké doby by měl být opět k dispozici Miroslavu Koubkovi do plného tréninkového procesu," uvedl Šádek.

Ve Wolfsburgu to nevyšlo

Pilař už jednou přestupoval do německé bundesligy. V létě 2012 se přesouval do Wolfsburgu, a to k velké nevoli plzeňského vedení, protože ve Viktorii byl hráč jenom na hostování, a přestup tak realizoval Pilařův mateřský klub, tedy Hradec Králové. Uvádělo se tehdy za 1,5 milionu eur. A podobnou sumu by si za něj v Plzni patrně představovali i teď.

V Německu ale Pilařovi pšenka příliš nekvetla, protože se ve Wolfsburgu zranil a na hostování ve Freiburgu pak odehrál 6 zápasů v lize a 3 v Evropské lize. Načež se loni v létě vrátil do Plzně a podílel se tak na zisku dalšího mistrovského titulu.

"O Václavově budoucnosti opět jednáme s německými kluby, ale ve hře jsou i turecké," říká Stejskal, který vedle Pilaře řeší nyní akutně i další budoucnost jiného člena reprezentačního týmu, a to útočníka Milana Škody ze Slavie.

V jednom klubu se Škodou?

"Jednu chvíli tam byla i varianta, že by mohli jít s Vaškem Pilařem do stejného klubu," podotýká Stejskal. V souvislosti se Škodou se nejvíc mluví o tureckém Sivassporu, ve hře ovšem patrně budou i další varianty.

Václav Pilař momentálně není s Viktorií Plzeň na soustředění v Rakousku, protože mu oteklo koleno, ale nemělo by jít o nijak fatální zdravotní problém.

Václavu Pilařovi je 26 let, za národní tým zatím odehrál 21 utkání a vstřelil 5 branek. Byl účastníkem Eura 2012.

 

Právě se děje

Další zprávy