reklama
 
 

Pilař opět spasitelem posledních minut: Ale je to zklamání

29. 3. 2015 13:33
Václav Pilař je v české fotbalové reprezentaci specialistou na góly v posledních minutách.

Praha - Na podzim rozjásal celou Letnou, když v závěru zápasu vystřelil výhru proti Nizozemsku, tentokrát Václav Pilař svou trefou v posledních minutách zajistil české fotbalové reprezentaci alespoň jeden evropský kvalifikační bod v utkání s Lotyšskem. Z remízy 1:1 ale plzeňský záložník neměl velkou radost.

"Je to gól. Je jedno, jestli ho dáte v první nebo devadesáté minutě, i když v tomhle případě znamená alespoň remízu. Je to zklamání, protože jsme chtěli získat tři body. Měli jsme k tomu blízko i v té 93. minutě, kdy tam ale Tomáš Necid někoho trefil a asi to byl ofsajd. Některé příležitosti jsme měli proměnit, nebo si vytvořit ještě lepší pozici," řekl Pilař po zápase novinářům.

Podle něj se hra českého týmu vůbec nedařila tak, jak si před zápasem předsevzal. "Měli jsme být mnohem přímočařejší, hledat víc situací jeden na jednoho. To tam dnes chybělo," dodal šestadvacetiletý reprezentant.

Češi v závěru doháněli manko, které pokaženou standardkou ve 30. minutě sami způsobili. "Z naší strany to v prvním poločase nebylo vůbec vůbec dobré. Lotyši hráli odvážně, pak se zatáhli a my to měli komplikovanější. V druhé půli jsme se už zlepšili, byli jsme nebezpečnější, ale z toho, co jsme měli, to chtělo něco dát do branky."

"Měl jsem za úkol to rozhýbat"

Stejně jako proti Nizozemsku se vydal do zápasu v druhém poločasu v roli žolíka a trenéru Vrbovi se odvděčil gólem. "O pauze za mnou přišel asistent, že půjdu hned do hry, ať se připravím. Měl jsem za úkol to rozhýbat."

A rozhýbal. Ještě před vyrovnávacím gólem měl jednu velkou šanci, kdy si navedl míč na střed a pálil těsně vedle. To ho po zápase trochu mrzelo. "Chyběla tomu přesnost. Bylo to ideální, měl jsem to otevřené a i rozběh byl dobrý, chybělo to tam jenom trefit. Možná jsem se vyčerpal, udělal už kličku navíc a neměl sílu na střelu," přiznal Pilař.

Nakonec se ale stejně radoval, když Daridův pas pálil na branku Procházka a Pilař dokonal "plzeňskou" akci gólovým skluzem. "Na to nekoukám, jestli mi to připravili Plzeňáci nebo ne. Už tam byly předtím dva centry, kdy to propadlo na zadní tyč, ale já čekal míč jinde, takže jsem tam nebyl. Pak se to dobře odrazilo a já to propálil i s obráncem do brány," popsal situaci.

autor: Miroslav Harnoch | 29. 3. 2015 13:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama