Pešice: Nečekal jsem, že budu tak úspěšný

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 10. 2013 5:00
Hlasy trenéra české fotbalové reprezentace po kvalifikační vítězné derniéře proti Bulharsku.
Josef Pešice může být se svou krátkou anabází u národního týmu spokojený.
Josef Pešice může být se svou krátkou anabází u národního týmu spokojený. | Foto: CPA Eduard Erben

Sofia - Josef Pešice je momentálně nejúspěšnějším trenérem v historii české fotbalové reprezentace. Národní tým pod jeho vedením po triumfu 4:1 na Maltě slavil vítězství i v Bulharsku (1:0).

Pešice, který nahradil v září Michala Bílka, tak překonal Františka Straku, který má rovněž stoprocentní bilanci, ale tým vedl v jediném utkání.

"Musím se přiznat, že jsem ani nedoufal, že budu stoprocentně úspěšný. Doufal jsem ve výhru na Maltě a v Bulharsku jsem věřil v remízu. Takže to překonalo mé očekávání," řekl Pešice novinářům po utkání.

Kouče těší, že hráči dali do zápasů maximum

Potěšilo ho, jak fotbalisté k závěrečnému dvojutkání přistoupili, přestože už neměli šanci na postup. "Chtěl bych hráčům poděkovat, protože odvedli velice slušný výkon a profesionální přístup," uvedl Pešice. I když dvakrát uspěl, nehodlá u týmu pokračovat déle než do listopadu, kdy má reprezentace sehrát přípravné utkání.

"Já svou práci odvedl a jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci. Nyní se řeší, jestli se v listopadu bude hrát příprava. Pokud ano, tak bych u toho asi byl ještě já, ale ještě jsme se o tom nebavili. Mělo by to být vyřešené během pár dní," prohlásil.

I proti Bulharsku se ale potvrdil největší problém českého výběru, kterým je slabá produktivita v útoku. Ve vyložených šancích dvakrát neuspěl Libor Kozák a jednou Petr Jiráček.

"Mohli jsme rozhodnout už v první půli"

"Už v první půli jsme mohli zápas rozhodnout, měli jsme dvě až tři čisté šance. Se silnějším protivníkem by se nám to vymstilo. Vždyť právě neproměňování šancí nás stálo postup," připomněl Pešice, že jeden vstřelený gól v domácích zápasech s Bulharskem či Itálií by přinesl účast v baráži.

Na reprezentačních srazech však není čas na to, aby trenér učil útočníky proměňovat šance. "Těžko říct, co by se s tím dalo dělat takhle na srazech. Hlavně je potřeba, aby útočníci pravidelně hráli a dávali góly v klubech, aby se dostali do pohody. Pak se jim bude lépe hrát i v reprezentaci," dodal.

Po utkání mu hráči v kabině zatleskali stejně jako manažerovi Vladimíru Šmicrovi a dalším členům realizačního týmu, kteří ve svých funkcí končí. V dalších týdnech bude předseda svazu Miroslav Pelta hledat nové lidi, kteří povedou reprezentaci v dalším kvalifikačním bloku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy