Francii se nelíbí systém nasazení do baráže o fotbalové MS

ČTK ČTK
15. 10. 2013 10:49
Francie chce u mezinárodní fotbalové federace FIFA protestovat proti způsobu nasazení pro baráž o postup na mistrovství světa
Kouč francouzské fotbalové reprezentace Didier Deschamps.
Kouč francouzské fotbalové reprezentace Didier Deschamps. | Foto: Reuters

Paříž - Francie chce u mezinárodní fotbalové federace FIFA protestovat proti způsobu nasazení pro baráž o postup na mistrovství světa. Vedení národního svazu se nelíbí, že o nasazení rozhodne žebříček FIFA, jenž podle nich znevýhodňuje týmy z pětičlenných skupin.

Francie podle všeho skončí ve své kvalifikační skupině na druhém místě za obhájci titulu Španěly, kterým k přímému postupu stačí remíza v dnešním domácím duelu s Gruzií. Vzhledem k tomu, že "Les Bleus" v žebříčku patří až 25. místo, narazí v baráži nejspíš na velmi silného protivníka.

Vedení jejich svazu se tento systém nelíbí. Tvrdí, že coby účastníci pětičlenné skupiny neměli možnost získat tolik bodů jako týmy z šestičlenných skupin, a proto jsou až ve třetí desítce žebříčku.

"Budeme kontaktovat FIFA. Je tu trochu nespravedlnost mezi skupinami s pěti a šesti týmy. Naši soupeři z ostatních skupin mohli získat více bodů. To je prostě fakt," uvedl prezident francouzské federace Noël Le Graët.

Reprezentační trenér Didier Deschapms o případném protestu nevěděl, nicméně názor svého svazového šéfa sdílí. "Nešel bych tak daleko, že bych mluvil o nespravedlnosti, ale znevýhodněni jsme. Už tak je komplikované být v pětičlenné skupině a ještě přicházíme o body," řekl kapitán mistrů světa z roku 1998.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy