Šmicer: Chtěl jsem skončit už po Itálii společně s Bílkem

ČTK ČTK
15. 10. 2013 6:00
Manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer se připravoval na odchod z funkce delší dobu.
Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer | Foto: Dalibor Sosna

Sofia - Manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer se připravoval na odchod z funkce delší dobu.

Zvažoval, že skončí společně s trenérem Michalem Bílkem po zářijovém utkání v Itálii, po kterém bylo jasné, že český výběr nepostoupí na mistrovství světa do Brazílie. To je podle Šmicera hlavní důvod, proč mu fotbalová asociace nenabídne novou smlouvu. Zatím netuší, zda funkci opustí hned po úterním zápase s Bulharskem, nebo zda ještě s týmem absolvuje listopadovou přípravu.

"Cítil jsem to už dlouho. Přeci jen jsem přišel ještě pod předchozím předsedou Ivanem Haškem. Já byl hodně spojený s Michalem Bílkem, za kterým jsem stál. Proto mi bylo jasné, že když jsme nepostoupili, tak že půjdu také. Nechci se držet ve funkci za každou cenu," řekl Šmicer v dnešním rozhovoru s novináři.

"Věděl jsem, že nezůstanu na dlouho"

"Chtěl jsem skončit už po Itálii, protože jsem měl divný pocit z toho, že on končí a my zůstáváme dál. Ale věděl jsem, že potřebujeme zvládnout poslední dva zápasy kvalifikace kvůli koeficientu. Proto jsem zůstal, ale věděl jsem, že to nebude na dlouho," dodal jeden z nejúspěšnějších českých hráčů historie.

I když ho mrzí, že musí u národního týmu skončit, větším zklamáním pro něj je, že se tým neprobojoval na světový šampionát. "Jednou se vždy musí odejít. Ale neúčast v Brazílii mě mrzí hodně. Tomu, kdo po mě přijde, budu držet palce, aby postoupil s týmem na mistrovství Evropy," řekl Šmicer.

Odmítá názory, že o jeho konci u týmu rozhodlo nedělní setkání hráčů s předsedou FAČR Miroslavem Peltou. "Vím, že to tak může vypadat, ale určitě to velkou roli nehrálo. To rozhodnutí tam už muselo být. Těžko by hráči rozhodovali o tom, kdo tu bude a kdo ne. Takové problémy mezi mnou a hráči určitě nebyly. O ničem zásadním nevím. S klukama jsem byl dennodenně a servis měli velmi dobrý," míní Šmicer.

"Teď si dám půl roku volno"

Připouští však, že jako k manažerovi se k němu hráči chovali jinak, než v době, kdy byl jejich spoluhráčem. "Přeci jen jsem na druhé straně barikády. Ale myslím si, že k žádným zásadním chybám z mé strany směrem k hráčům nedocházelo. Realizační tým fungoval dobře," dodal.

Je proto přesvědčen, že končí ve funkci jen kvůli výsledkům mužstva. "Čtyři roky jsem tu práci vykonával stejně a před dvěma roky, když se postoupilo, bylo všechno v pořádku. Proto to beru tak, že se o mém konci rozhodovalo jen na hřišti," řekl Šmicer.

Plánuje, že si od fotbalu na chvíli odpočine a bude se věnovat rodině. "Přeci jen jsem se do této funkce vrhnul hned druhý den po konci kariéry. Takže teď nastal čas si dát tak na půl roku volno a být s rodinou, kterou jsem zanedbával. Určitě ale budu chtít u fotbalu zůstat a doufám, že využiji zkušenosti, které jsem za tyhle čtyři roky získal," prohlásil bývalý hráč Liverpoolu, Slavie, Lensu a Bordeaux.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy