Olomouc poprvé padla. Brno veze výhru z Bohemians

31. 8. 2008 18:59
M. Boleslav - Olomouc 2:1
Bohemians Praha - Sigma Olomouc
Bohemians Praha - Sigma Olomouc | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Olomouce nevyužili šanci dostat se do čela tabulky Gambrinus ligy, když prohráli v Mladé Boleslavi 1:2. Liberec si po vyřazení v Poháru UEFA spravil chuť nedělní výhrou v Příbrami 2:1 a alespoň dočasně se bodově dotáhl na vedoucí Spartu.

Po první ligové porážce je znovu na vítězné vlně Brno, které veze rovněž výhru 2:1 ze hřiště Bohemians Praha. Jablonec s posledním Kladnem jen remizoval 1:1.

Zápasy jsme sledovali online ZDE

Mladá Boleslav - Olomouc 2:1

Boleslavští , v jejichž brance nastoupil místo zraněného Millera Jan Šeda, měli do zápasu s Olomoucí výborný nástup.

Nejprve sice spálil Papadopulos velikou šanci, když po Drobiszově chybě neskončil jeho volej z hranice vápna v brance. Domácí však nemuseli dlouho smutnit, protože už v osmé minutě se radovali z gólu.  Svěřencům Pavla Hapala se vyplatilo aktivní napadání na polovině soupeře.

Více o zápase čtěte ZDE

Poláček vybojoval na levé straně míč, posunul ho k Jakubu Řezníčkovi, který z poměrně špatného úhlu i s přispěním břevna překonal Drobisze.

Kombinační hra Středočechů dělala Olomouci velké potíže, obzvláště na levé straně hodně zlobil Poláček, jenž po půlhodině hry zvýšil na 2:0.

Stopeři Olomouce si mezi sebou přihrávali, až se míč dostal k Poláčkovi, který snadno překonal Drobisze, jež byl mimo tři tyče.

Následně poprvé zahrozila i Sigma, jenže nebezpečná Komárkova střela nakonec nemířila do prostoru branky.  Pak z rychlého kontru hlavičkoval boleslavský Řezníček z pěti metrů těsně nad.

Po přestávce Sigma trochu zvýšila obrátky a odměnou ji byl gól na 1:2. Po zmatcích před Šedovou bránou se prosadil přízemní střelou z dvanácti metrů Tomáš Hořava.

Boleslav si už i přes hektický závěr zápasu, v němž Pecka neproměnil vyloženou šanci,  vítězství pohlídala. Olomouc tak v tomto ligovém ročníku poprvé prohrála.

Bohemians Praha - Brno 1:2

Kouč Brna Petr Uličný se po domácí porážce právě od Mladé Boleslavi na své borce hodně rozčiloval a po debaklu od Slavie měl o čem přemýšlet i kouč Bohemians Praha Luboš Urban. Ten už protočil v lize všechny gólmany, když tentokrát padla volba na Davida Šimona.

Hráči 1.FC Brno slaví výhru na trávníku AC Sparta Praha.
Hráči 1.FC Brno slaví výhru na trávníku AC Sparta Praha. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

První poločas zápasu hraného v komorní atmosféře žižkovského stadionu nabídl varovnaný průběh hry.

Brno však dokázalo proměnit jednu z mála šancí a dostala se do vedení 1:0.

Po půlhodině hry Aleš Besta obešel Obermajera a následně obhodil Šimona v brance domácích. Při své akci měl spousty času spolehlivě zakončit.

Jenže hned po přestávce byl faulován ve vápně střídající Galbavý a z penalty srovnal na 1:1 Zooubek.

Brno ale nakonec vydřelo výhru. Míč se po hodině hry dostal k trestuhodně nekrytému Marku Střeštíkovi, který nezazmatkoval a obloučkem přehodil padajícího Šimona.

Bohemians měli v závěru utkání ještě šance na vyrovnání, ale i přes vyloučení hostujícího Polácha po druhé žluté kartě na bod nedosáhli.

Příbram - Liberec 1:2

Liberec si prožil v týdnu zklamání po vyřazení v předkole Poháru UEFA od Žiliny. Do zápasu v Příbrami vstoupil opatrně, ale po devatenácti minutách se mohl radovat z vedení, když po nenápadné akci Nezmar prodloužil hlavou a Frejlach poslal míč do brány k levé tyči domácích.

Příbramští se po změně stran zlepšili. Tomašák po opakované střele mířil těsně nad, ale za necelou čtvrthodinu už domácí příznivci slavili vyrovnání.  Přízemní střelou z levé strany překvapil golmana Hauzra Mišun.

Jenže radost netrvala dlouho. Za pět minut už zase vedl Liberec poté, co po pravé straně utekl Kerić a jeho centr namířil přesně pod břevno Nezmar.

V závěru zápasu mohl srovnat Matěj Štochl, jenže trefil pouze tyč. Velkou příležitost nevyužil ani hostující Kerič, když zblízka trefil jen brankáře Krbečka. Liberec si tak z Příbrami odváží výhru 2:1.

Jablonec - Kladno 1:1

Jablonec doma s Kladnem poprvé v této sezoně nevstřelil rychlý gól. Naopak v prvním poločase, jenž nepostrádal kvalitu, otevřel skóre kladenský Jaromír Šilhán.

V jednadvacáté minutě převzal na hranici ofsajdu míč, chladnokrevně si položil Zicha a poslal míč pod břevno.

Hosté měli ještě několik šancí vedení navýšit, jenže po přestávce srovnal z penalty faulu Strnada na Lafatu domácí Petr Pavlík.

Jablonečtí byli po vyrovnání hodně aktivní, ale nakonec museli být rádi i za bod, protože minutu před koncem zápasu mohl zaváhání domácích obránců mohl potrestat střídající Beneš. Sám před Zichem se ale neprosadil a branku vůbec netrefil.