Plzeň potopil vlastní gól, Budějovice opět nevyhrály

30. 8. 2008 20:57
FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:1 (1:1)
AC Sparta Praha - FK Teplice
AC Sparta Praha - FK Teplice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň - Fotbalisté Plzně remizovali i ve třetím zápase za sebou, když si v sobotním pátém kole Gambrinus ligy rozdělili body s Teplicemi za výsledek 1:1.

Smutným hrdinou utkání se stal domácí obránce Marek Smola, jenž si krátce před koncem první půle srazil Doležalův centr do vlastní sítě, a určil tak konečný stav.

Úvodní okamžiky však příliš vzruchu do ochozů nenabídly a diváci ve Štruncových sadech si museli na první vážnou situaci počkat až do šestadvacáté minuty. To se Varadi zbavil teplických obránců a jeho tečovanou střelu musel s vypětím všech sil eliminovat až brankář Belic.

AC Sparta Praha - FC Panathinaikos: Štěpán Kučera a Rodrigo de Souza Cardoso v přetahované o míč. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Krach v Evropě ničí i ligu. Chybí peníze, mizí hráči

Plzeň poté nadále pokračovala v nátlaku a o chvíli později se dočkala odměny. Hanzlík zastavil v nedovoleně Limberského a nařízený přímý kop bezpečně proměnil ve vedoucí branku Pavel Horváth.

Zvýšit náskok mohl brzy opět Adam Varadi, jenže při dorážce Trappovy střely nemířil přesně.

Když už si domácí příznivci mysleli, že jejich tým půjde do kabin s jednobrankovým vedení, přišel pro ně šok v podobě vyrovnání. Do centru hostujícího Doležala se nešťastně položil obránce Smola a překonal bezmocného Poštulku.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého ovšem pokračovali v aktivní hře i po přestávce.

Nejvíce vidět byl opět Varadi, který si padesáté minutě naběhl na centr Rezka a z bezprostřední blízkosti těsně minul. Tato neproměněná šance ho však natolik frustrovala, že vzteky kopnul do reklamního panelu.

Strhnout vedení na domácí stranu mohl ještě Jiráček, jenže i on nemířil přesně. A když se pak v závěru neuspěl ani Vaculík s Varadim, skončilo utkání remízou 1:1.

Budějovice stále čekají na výhru

Staronovou premiéru na lavičce Českých Budějovic si pak ve večerních hodinách odbyl také kouč Českých Budějovic Pavel Tobiáš.

Jeho hráči však budou i po sobotě čekat na první letošní vítězství. Tentokrát totiž na půdě Zlína vybojovali jen bod za remízu 0:0.

30. Horváth - 42. Smola (vlastní)
Plzeň: Poštulka - Rada, Trapp, Limberský, Horváth, Varadi, Rezek (72.Vaculík), Tatanashvili (67.Mlika), Jiráček (81.Rodrigues), Navrátil, Smola.
Teplice: Belic - Hanzlík, Klein, Ljevakovič, Vidlička, Sabou, Doležal (84.Vondrášek), Lukáš, Jun, Smejkal (69.Vachoušek), Štohanzl (60.Stožický).