Obří skandál? Podle Italů okradla FIFA Ronalda o trofej, Messimu přidala hlasy

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 9. 2019 14:51
Nad triumfem Lionela Messiho v anketě FIFA o nejlepšího fotbalistu roku se vznáší podezření z podvodu.
Lionel Messi při přebírání trofeje pro nejlepšího hráče podle FIFA
Lionel Messi při přebírání trofeje pro nejlepšího hráče podle FIFA | Foto: Reuters

Argentinský útočník Barcelony si na pondělním galavečeru v milánské La Scale přišel pro ocenění Mezinárodní fotbalové federace pro nejlepšího hráče roku. Se šesti triumfy v anketě se tak odpoutal od svého věčného rivala Cristiana Ronalda.

Jenže výsledky ankety zpochybnil italský list Tuttosport, podle nějž FIFA o trofej "okradla" nakonec třetího Portugalce Cristiana Ronalda. Podle Tuttosportu nikaragujský kapitán Juan Barrera ani súdánský trenér Zdravko Logarušič nehlasovali pro Messiho, jak bylo uvedeno na seznamu.

"Informace ohledně mého hlasování byly zfalšovány, děkuji vám," napsal na Twitteru Barrera.

Tweet Juana Barrery, v němž odmítá, že by volil Messiho:

Logarušič zase zveřejnil snímek, na kterém hlasuje pro Salaha, Senegalce Sadia Maného a Francouze Kyliana Mbappého, zatímco podle seznamu volil Messiho, Maného a nakonec druhého Nizozemce Virgila van Dijka.

Pro Messiho neměl podle Tuttosportu hlasovat ani Zdravko Logarušič, kouč Súdánu:

 

Právě se děje

před 9 minutami

Hokejovou sbornou povede Valerij Bragin

Novým trenérem ruské hokejové reprezentace byl jmenován Valerij Bragin. U sborné nahradil Alexeje Kudašova, který u mužstva působil teprve od léta 2019, ale pod jeho vedením patří Rusům poslední místo v nedohrané Euro Hockey Tour. Braginovými asistenty budou Alexej Žamnov, Andrej Kozyrev, Alexandr Bojkov a Rašit Davydov.

Čtyřiašedesátiletý Bragin dosud vedl ruský výběr do dvaceti let. Od roku 2014 s juniory vybojoval na mistrovství světa tři stříbrné medaile a dvě bronzové. Při předchozím angažmá získal Bragin s dvacítkou v roce 2010 titul a rok nato stříbro, načež rezignoval.

U současné dvacítky byl dnes jeho nástupcem oficiálně jmenován bývalý slavný útočník Igor Larionov, olympijský výběr povede Oleg Brataš.

před 28 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy