Obří skandál? Podle Italů okradla FIFA Ronalda o trofej, Messimu přidala hlasy

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 9. 2019 14:51
Nad triumfem Lionela Messiho v anketě FIFA o nejlepšího fotbalistu roku se vznáší podezření z podvodu.
Lionel Messi při přebírání trofeje pro nejlepšího hráče podle FIFA
Lionel Messi při přebírání trofeje pro nejlepšího hráče podle FIFA | Foto: Reuters

Argentinský útočník Barcelony si na pondělním galavečeru v milánské La Scale přišel pro ocenění Mezinárodní fotbalové federace pro nejlepšího hráče roku. Se šesti triumfy v anketě se tak odpoutal od svého věčného rivala Cristiana Ronalda.

Jenže výsledky ankety zpochybnil italský list Tuttosport, podle nějž FIFA o trofej "okradla" nakonec třetího Portugalce Cristiana Ronalda. Podle Tuttosportu nikaragujský kapitán Juan Barrera ani súdánský trenér Zdravko Logarušič nehlasovali pro Messiho, jak bylo uvedeno na seznamu.

"Informace ohledně mého hlasování byly zfalšovány, děkuji vám," napsal na Twitteru Barrera.

Tweet Juana Barrery, v němž odmítá, že by volil Messiho:

Logarušič zase zveřejnil snímek, na kterém hlasuje pro Salaha, Senegalce Sadia Maného a Francouze Kyliana Mbappého, zatímco podle seznamu volil Messiho, Maného a nakonec druhého Nizozemce Virgila van Dijka.

Pro Messiho neměl podle Tuttosportu hlasovat ani Zdravko Logarušič, kouč Súdánu:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

před 1 hodinou

Lékaři v USA transplantovali plíce kuřákovi elektronických cigaret

Lékaři v americkém Detroitu provedli oboustrannou transplantaci plic pacientovi trpícímu zatím neobjasněnou nedostatečností, která by mohla být následkem kouření elektronických cigaret. Oznámila to agentura AP. Pacient požádal lékaře, aby fotodokumentaci zákroku zveřejnili jako varování ostatním.

Elektronické cigarety se dostaly do centra pozornosti amerických zdravotníků letos v srpnu, kdy byl zaznamenán první případ úmrtí na závažné plicní onemocnění, způsobené pravděpodobně používáním elektronických cigaret. Podle zdravotnických statistik bylo chorobu od té doby postiženo 2000 Američanů.

Další zprávy