Novinka: turnaj pro fotbalisty bez práce. Přijde i Jarošík

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 8. 2013 14:15
Hráčská asociace vedená Markétou Haindlovou pořádá turnaj pro fotbalisty bez kontraktů. Můžou si na něm vybojovat angažmá
Jiří Jarošík po odchodu ze Sparty zatím nikde žádný nový kontrakt nepodepsal
Jiří Jarošík po odchodu ze Sparty zatím nikde žádný nový kontrakt nepodepsal | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nezaměstnaných fotbalistů přibývá. I v Česku. Dostanou teď novou šanci, jak si nějaké nové angažmá vybojovat.

Česká asociace fotbalových hráčů, vedená Markétou Haindlovou, totiž ve středu v Kunicích od 14 hodin pořádá turnaj právě pro fotbalisty bez kontraktů.

O akci informoval jako první už před týdnem deník Insider. Tehdy se zdálo, že půjde o tréninkový kemp v Lipencích, pak ale akce změnila nejen lokaci, ale i formát.

"Půjde o turnaj, na kterém si zahrají tři týmy: jeden sestavený převážně z českých profesionálních hráčů, další z Rusů a Ukrajinců žijících v Česku a třetí tým z arabských fotbalistů," informuje Lucie Hlavová, asistentka Haindlové.

V akci budou Krejčí či Rilke

S balonem u kopačky by se mělo představit i několik známých jmen. Třeba Jiří Krejčí, co v létě s končil v maďarské Pécsi a od té doby zatím nový kontrakt vyhlíží. V lize má starty za Blšany, Most, Jablonec či Příbram, v cizině už si zahrál i za řecký Iraklis Soluň nebo rumunský Temešvár.

Jednal se Slavií, ale zatím bez výsledku.

Podobně je na tom Emil Rilke, kterého dobře znají mj. fanoušci v Teplicích, Liberci, Žilině nebo v Mostě. Naposledy hrával za Hansu Rostock.

"A účast na akci přislíbil i Jiří Jarošík," dodává Hlavová. Někdejší hráč Chelsea Jarošík v červnu souhlasil s tím, že jeho kontrakt se Spartou bude ukončen o rok dříve. V hlavě má stále nějaké dobrodružné angažmá na jiném kontinentu, ale třeba k dohodě s australským Sydney zatím ještě nedošlo.

Akce České asociace fotbalových hráčů by neměla být samoúčelná. Jsou na ni pozváni manažeři českých klubů I. a II. ligy, stejně jako hráčští agenti, včetně těch zahraničních.

Formuje se nová "reprezentace"

A celý kemp je jakýmsi předstupněm pro vyšší "level" takových aktivit pro nezaměstnané fotbalisty. ČAFH je totiž členem mezinárodní federace fotbalových profesionální FIFPro, která pořádá i malé "reprezentační" turnaje pro hráče bez smlouvy. Samozřejmě proto, aby na nich dostali šanci ukázat se manažerům větších či menších klubů celé Evropy.

ČAFH počítá s tím, že na takový turnaj vyšle i český výběr, zatím ale nebylo určeno místo ani čas konání takové akce. "Ale tradičně tam hrávají Francouzi, Nizozemci, Španělé či Portugalci," vysvětluje Haindlová.

 

Právě se děje

Další zprávy