Řezničina za Haindlovou. Ať ti sudí skončí, žádají poškození

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 5. 2013 12:45
Daly předsednickou nominaci Haindlové, o víkendu stejné dostaly spoustu červených karet. Chtějí, aby FAČR sudí potrestal výškrtem z listiny
Zdeněk Vaňkát vylučoval hráče Roudného jako divý. "Ať skončí na listině," požaduje klub
Zdeněk Vaňkát vylučoval hráče Roudného jako divý. "Ať skončí na listině," požaduje klub | Foto: Reuters

Praha - Kauza klubů, které Markétě Haindlové udělily nominaci, aby mohla kandidovat na předsedkyni Fotbalové asociace ČR, a následně je o víkendu rozhodčí seřezali jako žito, nekončí.

Divizní klub Malše Roudné podal na rozhodcovskou trojici Zdeněk Vaňkát - Jaroslav Jedlička, Marek Janoch stížnost. A žádá v ní, aby tito tři byli vyškrtnuti z listiny sudích Řídící komise pro Čechy. Informuje o tom server jihoceskyfotbal.cz.

Pokud by se tak opravdu stalo, nesměli by řídit ČFL a divize a mohli by působit nejvýše v kraji.

Vaňkát a spol. v sobotu na poslední chvíli nahradili původně nominovanou trojici německých sudích a v Rokycanech Roudnému vyloučili tři hráče. Vzhledem ke zraněním na straně hostí pak utkání ani nebylo dohráno, sudí ho ukončili za stavu 4:0 pro Rokycany. Více o utkání zde.

Nominaci Haindlové dal ale i Převýšov (ČFL) nebo divizní celky z Doubravky a Nového Strašecí. O víkendu prohrály všechny, celá čtveřice úhrnným skóre 1:15 a vyloučeno jim bylo celkem 10 hráčů.

Převýšovského Rybu vytočil Grimm

"Já dělám ve fotbale 40 let, už jsem toho viděl opravdu hodně, ale něco takového ještě ne," říká Jiří Ryba, šéf Převýšova. Ten před lety funkcionářsky působil i v nejvyšší soutěži, v Hradci Králové a Lázních Bohdaneč. "Pískal nám to ten Grimm, nasázel nám tři červené... Oni mu dají distanc a za chvíli je tam zas. Neskutečné... Se stížností počkám, až podle toho, jak se dneska vyjádří disciplinárka. Každopádně tu věc dávám do souvislosti s tím, že jsme slečnu Haindlovou podpořili."

Tomáš Grimm se dostal do novinových titulků na podzim, když byla s jeho výkonem hrubě nespokojena Sparta po utkání jejího B-týmu v Domažlicích (více zde). To vše v atmosféře vypjaté atmosféry mezi Plzní a Spartou v průběhu aféry tzv. Křetínského tašky. Grimm bývá označován za sudího z nejbližšího okolí Romana Berbra, člena VV FAČR, a partnera Dagmar Damkové, která vede sudí v I. a II. lize. Za svůj výkon v Domažlicích dostal čtyřzápasovou stopku.

Největší zářez, co kluci pamatují

Podobně jako převýšovský Ryba mluví i sekretář Doubravky Jan Zábran. Jeho klub na hřišti Hořovicka podlehl 1:6. Třetí gól domácích padl z pokutového kopu, který sudí nařídil za faul hráče Doubravky, který ještě "ocenil" červenou kartou. A vzápětí vyloučil Doubravce dalšího fotbalistu za údajné protesty. "Já tam nebyl, ale kluci říkali, že šlo o největší zářez, co kdy zažili," říká Zábran.

"Jestli to souviselo s tou nominací pro paní Haindlovou? Já už jsem jednou takhle mluvil do novin a dostal jsem pokutu tři tisíce korun... Ale jo, asi to souviselo," připustí nakonec.

Pelta: To musí být náhoda

Haindlová potřebovala ke kandidatuře 10 nominací od klubů, získala jich podle svých slov jen devět a proto kandidaturu vzdala. Vyjádřila se, že zbývající a jediný kandidát Miroslav Pelta vede spolu s Romanem Berbrem český fotbal ivánkovskou cestou a upozornila na perzekuce, které okamžitě dolehly na kluby, které jí daly nominaci (více zde).

Miroslav Pelta jednoznačně odmítl, že by měl se záplavou červených karet u klubů, jež Haindlovou podpořily, cokoli společného. "To musí být nějaká náhoda, neumím si nic jiného představit," vyjádřil se (více zde).

Podle jihoceskyfotbal.cz už o celé věci telefonicky hovořil i s Liborem Šolcem, předsedou Roudného.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 56 minutami

V Rusku zatkli pracovníka vesmírné agentury Roskosmos, podezírají ho ze špionáže

V Rusku byl kvůli podezření ze špionáže zadržen poradce generálního ředitele vesmírné agentury Roskosmos. Zatčení Ivana Safronova ale podle tiskového oddělení Roskosmos a podle Kremlu nesouvisí s jeho současným zaměstnáním. Safronov v minulosti pracoval jako redaktor listů Kommersant a Vedomosti. Podle agentury Ria Novosti ruská tajná služba FSB tvrdí, že Safronov předával informace jedné ze zemí Severoatlantické aliance. Agentura TASS uvedla, že pokud bude shledán vinným, hrozí mu až 20 let vězení.

Roskosmos oznámil, že proti Safronovovi, který je poradcem generálního ředitele agentury Dmitrije Rogozina, bylo vzneseno obvinění z vlastizrady a v současnosti probíhá vyšetřování. FSB později vydala prohlášení, podle něhož Safronov tajné službě jedné ze zemí NATO předával informace o "vojenské a technické spolupráci, obraně a bezpečnosti Ruské federace".

Ruská tisková agentura Interfax uvádí, že podle jejího zdroje by zadržení Safronova mohlo souviset s jeho předchozí žurnalistickou prací a s publikovanými články na armádní témata. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že zatčení Safronova s jeho novinářskou prací souvislost nemá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy