Řezničina za Haindlovou. Ať ti sudí skončí, žádají poškození

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 5. 2013 12:45
Daly předsednickou nominaci Haindlové, o víkendu stejné dostaly spoustu červených karet. Chtějí, aby FAČR sudí potrestal výškrtem z listiny
Zdeněk Vaňkát vylučoval hráče Roudného jako divý. "Ať skončí na listině," požaduje klub
Zdeněk Vaňkát vylučoval hráče Roudného jako divý. "Ať skončí na listině," požaduje klub | Foto: Reuters

Praha - Kauza klubů, které Markétě Haindlové udělily nominaci, aby mohla kandidovat na předsedkyni Fotbalové asociace ČR, a následně je o víkendu rozhodčí seřezali jako žito, nekončí.

Divizní klub Malše Roudné podal na rozhodcovskou trojici Zdeněk Vaňkát - Jaroslav Jedlička, Marek Janoch stížnost. A žádá v ní, aby tito tři byli vyškrtnuti z listiny sudích Řídící komise pro Čechy. Informuje o tom server jihoceskyfotbal.cz.

Pokud by se tak opravdu stalo, nesměli by řídit ČFL a divize a mohli by působit nejvýše v kraji.

Vaňkát a spol. v sobotu na poslední chvíli nahradili původně nominovanou trojici německých sudích a v Rokycanech Roudnému vyloučili tři hráče. Vzhledem ke zraněním na straně hostí pak utkání ani nebylo dohráno, sudí ho ukončili za stavu 4:0 pro Rokycany. Více o utkání zde.

Nominaci Haindlové dal ale i Převýšov (ČFL) nebo divizní celky z Doubravky a Nového Strašecí. O víkendu prohrály všechny, celá čtveřice úhrnným skóre 1:15 a vyloučeno jim bylo celkem 10 hráčů.

Převýšovského Rybu vytočil Grimm

"Já dělám ve fotbale 40 let, už jsem toho viděl opravdu hodně, ale něco takového ještě ne," říká Jiří Ryba, šéf Převýšova. Ten před lety funkcionářsky působil i v nejvyšší soutěži, v Hradci Králové a Lázních Bohdaneč. "Pískal nám to ten Grimm, nasázel nám tři červené... Oni mu dají distanc a za chvíli je tam zas. Neskutečné... Se stížností počkám, až podle toho, jak se dneska vyjádří disciplinárka. Každopádně tu věc dávám do souvislosti s tím, že jsme slečnu Haindlovou podpořili."

Tomáš Grimm se dostal do novinových titulků na podzim, když byla s jeho výkonem hrubě nespokojena Sparta po utkání jejího B-týmu v Domažlicích (více zde). To vše v atmosféře vypjaté atmosféry mezi Plzní a Spartou v průběhu aféry tzv. Křetínského tašky. Grimm bývá označován za sudího z nejbližšího okolí Romana Berbra, člena VV FAČR, a partnera Dagmar Damkové, která vede sudí v I. a II. lize. Za svůj výkon v Domažlicích dostal čtyřzápasovou stopku.

Největší zářez, co kluci pamatují

Podobně jako převýšovský Ryba mluví i sekretář Doubravky Jan Zábran. Jeho klub na hřišti Hořovicka podlehl 1:6. Třetí gól domácích padl z pokutového kopu, který sudí nařídil za faul hráče Doubravky, který ještě "ocenil" červenou kartou. A vzápětí vyloučil Doubravce dalšího fotbalistu za údajné protesty. "Já tam nebyl, ale kluci říkali, že šlo o největší zářez, co kdy zažili," říká Zábran.

"Jestli to souviselo s tou nominací pro paní Haindlovou? Já už jsem jednou takhle mluvil do novin a dostal jsem pokutu tři tisíce korun... Ale jo, asi to souviselo," připustí nakonec.

Pelta: To musí být náhoda

Haindlová potřebovala ke kandidatuře 10 nominací od klubů, získala jich podle svých slov jen devět a proto kandidaturu vzdala. Vyjádřila se, že zbývající a jediný kandidát Miroslav Pelta vede spolu s Romanem Berbrem český fotbal ivánkovskou cestou a upozornila na perzekuce, které okamžitě dolehly na kluby, které jí daly nominaci (více zde).

Miroslav Pelta jednoznačně odmítl, že by měl se záplavou červených karet u klubů, jež Haindlovou podpořily, cokoli společného. "To musí být nějaká náhoda, neumím si nic jiného představit," vyjádřil se (více zde).

Podle jihoceskyfotbal.cz už o celé věci telefonicky hovořil i s Liborem Šolcem, předsedou Roudného.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 6 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy