Nezadržitelný Haaland. Trefil se pojedenácté, Manchester City porazili Wolverhampton

17. 9. 2022 15:47
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili na hřišti Wolverhamptonu 3:0 a v anglické lize jsou stále neporaženi. V čele tabulky vystřídali Arsenal, který hraje v neděli v Brentfordu.
Erling Braut Haaland oslavil svou branku netradičně
Erling Braut Haaland oslavil svou branku netradičně | Foto: Reuters

Obhájci titulu otevřeli skóre už po 55 vteřinách hry, když se poprvé v sezoně trefil Grealish. O 15 minut později zvýšil střelou k levé tyči Haaland a v osmém kole si připsal už jedenáctý gól v této sezoně Premier League. Tabulku střelců vede o pět branek před Mitrovičem z Fulhamu. Asistenci u branky norského střelce zaznamenal Bernardo Silva, který hrál jubilejní 200. zápas v dresu Manchesteru City.

Ve 33. minutě byl za surovou hru vyloučen domácí obránce Collins. V druhém poločase přidal třetí gól favorita Foden.

Zápasu předcházela minuta ticha na počest zesnulé královny Alžběty II.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo: Wolverhampton - Manchester City 0:3 (1. Grealish, 16. Haaland, 69. Foden), Newcastle - Bournemouth 1:1 (67. Isak z pen. - 62. Billing), Tottenham - Leicester 6:2 (73., 84. a 88. Son Hung-min, 9. Kane, 21. Dier, 48. Bentancur - 6. Tielemans z pen., 41. Maddison).

1. Manchester City 7 5 2 0 23:6 17
2. Tottenham 7 5 2 0 18:7 17
3. Arsenal 6 5 0 1 14:7 15
4. Brighton 6 4 1 1 11:5 13
5. Manchester United 6 4 0 2 8:8 12
6. Fulham 7 3 2 2 12:11 11
7. Chelsea 6 3 1 2 8:9 10
8. Liverpool 6 2 3 1 15:6 9