Premier League se znovu rozběhla, v 70. minutě se vzpomínalo na královnu

16. 9. 2022 23:24
Nottingham prohrál v anglické fotbalové lize v souboji nováčků v osmém kole s Fulhamem 2:3 a utrpěl čtvrtou porážku za sebou. V neúplné tabulce je předposlední.
Fanoušci v Birmighamu si připomínají památku královny Alžběty II.
Fanoušci v Birmighamu si připomínají památku královny Alžběty II. | Foto: Reuters

Nottinghamu se v Premier League nedaří navzdory mohutnému posilování, během kterého získal 22 nových hráčů. Po gólu Awoniyiho vedl, ale stejně jako v minulém utkání náskok promarnil. Hosté po přestávce rozhodli třemi trefami během 16 minut. Fulham se před víkendovými zápasy posunul na šesté místo.

Aston Villa, která v předchozím zápase vybojovala cenný bod s obhájcem titulu Manchesterem City, porazila 1:0 Southampton. Jediný gól dal v 41. minutě Ramsey.

Premier League se znovu rozběhla po pauze, kterou měla o minulém víkendu po úmrtí britské královny Alžběty II. Na její počest se dnes držela na potemnělých stadionech minuta ticha a hrála hymna. Aktéři zápasů měli černé pásky na rukou. V 70. minutě utkání diváci potleskem připomněli její sedmdesátiletou vládu.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Aston Villa - Southampton 1:0 (41. Ramsey), Nottingham - Fulham 2:3 (11. Awoniyi, 77. O'Brien - 54. Adarabioyo, 58. Palhinha, 60. Reed).

1. Arsenal 6 5 0 1 14:7 15
2. Manchester City 6 4 2 0 20:6 14
3. Tottenham 6 4 2 0 12:5 14
4. Brighton 6 4 1 1 11:5 13
5. Manchester United 6 4 0 2 8:8 12
6. Fulham 7 3 2 2 12:11 11
7. Chelsea 6 3 1 2 8:9 10
8. Liverpool 6 2 3 1 15:6 9