Neuerovy čáry nestačily. United vezou z Schalke výhru

26. 4. 2011 22:35
Semifinále Ligy mistrů: Schalke - Manchester United 0:2
Ryan Giggs s věkem zdá se nestárne.
Ryan Giggs s věkem zdá se nestárne. | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Ani vynikající výkon brankáře Manuela Neuera nestačil letošnímu překvapení Ligy mistrů Schalke 04 k tomu, aby v prvním zápase semifinále Ligy mistrů uspělo proti Manchesteru United.

Vedoucí celek Premier League v úterý v Gelsenkirchenu vyhrál po brankách Ryana Giggse a Wayne Rooneyho 0:2.

Je tak na nejlepší cestě zlomit prokletí, které pro něj znamenají němečtí soupeři, přes které 14 let nepostoupil, a znovu po dvou letech si zahrát finále milionářské soutěže. V něm by se United utkali s lepším z dvojice Real Madrid - Barcelona, jejichž první duel semifinále je na programu zítra.

Raúl znovu zářil. Real i Schalke zázrak odmítly
Leverkusen stáhl náskok Dortmundu i díky gólu Kadlece
Manchester ani Chelsea nezaváhaly. ´Reds´ si zastříleli

Schalke 04, které cestou do semifinále Ligy mistrů dokázalo vyřadit loňského šampiona Inter Milán, sice začalo aktivně, jenže po několika minutách se jeho aktivita vytratila a poté už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo.

Jedna šance Manchesteru střídala druhou a domácí mohli jen děkovat Neuerovi, o nějž se mimochodem velice intenzivně "Rudí ďáblové" zajímají, že při šancích Giggse, Hernandeze, Fabia či Rooneyho neinkasovali.

Manuel Neuer.
Manuel Neuer. | Foto: Reuters

Zdálo se tak jen otázkou času, kdy nedůrazná obrana domácích inkasuje. Tento čas se naplnil až v 67. minutě utkání, kdy na sebe Rooney natáhl před vápnem tři hráče, vysunul kolmicí do vápna Giggse a ten zakončil mezi nohy Neura.

O další dvě minuty později se po podobně úhledné kolmici prosadil střelou podél Neuera sám Rooney a Manchester najednou vedl o dvě branky.

Vědom si svého náskoku poté o něco ubral z tempa, ale ani tak se domácí do lepší příležitosti, snad s výjimkou dalekonosné střely Escudera, v podstatě nedostali.

Odveta na Old Trafford tak bude pro Raula a spol. nesmírně těžká. Naopak Manchester má vedle Premier League dobře nakročeno k další trofeji.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Schalke 04 - Manchester United 0:2 (0:0)

Branky: 67. Gigs, 69. Rooney. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.). ŽK: Metzelder, Sarpei - Fabio. Diváci: 52.000 (vyprodáno).

Sestavy:

Schalke: Neuer - Učida, Metzelder, Matip, Sarpei (72. Escudero) - Farfán, Papadopulos, Jurado (82. Draxler), Baumjohann (53. Kluge) - Edu, Raúl. Trenér: Rangnick.

Manchester: Van der Sar - Fabio, Ferdinand, Vidič, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Pak Či-song (73. Scholes), Hernández (73. Anderson) - Rooney (83. Nani). Trenér: Ferguson.