Kostaričané odmítli razítka do pasů. Irák je nepustil a příprava před MS se zrušila

ČTK ČTK
17. 11. 2022 17:48
Dnešní přípravný zápas fotbalistů Kostariky v Iráku před mistrovstvím světa se nakonec neuskutečnil. Příčinou byly problémy s pasem. Irácká vláda totiž trvala na tom, že kostarické delegaci dá do pasů razítko, což výprava odmítla.
Kapitán kostarických fotbalistů Bryan Ruiz.
Kapitán kostarických fotbalistů Bryan Ruiz. | Foto: Reuters

Pro Kostariku měl být zápas v Basře generálkou na MS. Do Iráku vyrazila výprava autobusem z Kuvajtu už ve středu, na hranicích ale nastaly problémy. Kostaričané si odmítl nechat dát do pasů razítka, zřejmě aby nenastaly potíže při vstupu do jiných zemí, a vrátili se do hotelu.

Variantou podle irácké státní tiskové agentury INA ještě bylo, že země vyšle pro soupeře soukromé letadlo. Nakonec Kostarika oznámila, že zápas ruší. Do mistrovství světa vstoupí 23. listopadu utkáním proti Španělsku. V základní skupině ji poté čeká ještě Japonsko a Německo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy