Argentina v přípravě na MS deklasovala Emiráty, Chorvatsko vyhrálo v Saúdské Arábii

16. 11. 2022 18:46
Fotbalisté Chorvatska v generálce na mistrovství světa vyhráli nad Saúdskou Arábií 1:0 gólem Andreje Kramariče. Stříbrný tým z minulého šampionátu protáhl vítěznou sérii na pět utkání. Přípravu před turnajem v Kataru zvládla i Argentina, která deklasovala Spojené arabské emiráty 5:0. Dvě branky a asistenci si připsal Ángel Di María.
Argentina se raduje z výhry nad SAE v přípravě na MS 2022.
Argentina se raduje z výhry nad SAE v přípravě na MS 2022. | Foto: Reuters

Německo zdolalo Omán 1:0 zásluhou gólu debutanta Niclase Füllkruga.

Chorvaté přípravný duel v Rijádu rozhodli až v závěru po nástupu opor z lavičky. V 82. minutě skóroval Kramarič po přihrávce kapitána Modriče. Další dvě branky Kramariče a Perišiče neplatily kvůli ofsajdu. Svěřenci trenéra Daliče vstoupí do katarského šampionátu za týden zápasem s Marokem, Saúdská Arábie příští úterý začne MS proti Argentině.

Argentinci už v úvodním poločase v Abú Zabí nastříleli čtyři branky. Dvakrát se trefil Di María a jednou kapitán Messi s Álvarezem. Po změně stran skóroval ještě střídající Correa. Argentinci zvítězili popáté za sebou při celkovém skóre 19:0. Jihoameričané neprohráli v posledních 36 utkáních a pokud senzačně nepodlehnou Saúdské Arábii, vyrovnají italský rekord v neporazitelnosti z let 2018 až 2021.

Němci se v Maskatu proti domácímu outsiderovi dlouho trápili a od ostudy je zachránil až střídající útočník Füllkrug z Brém, jenž se trefil v 80. minutě. Čtyřnásobní mistři světa odstartují šampionát za týden proti Japonsku.

Nejtěsnější výsledek 1:0 v generálce uhrálo také Polsko nad Chile. O vítěznou branku se ve Varšavě postaral pět minut před koncem náhradník Piatek. Poláci úvodní utkání v Kataru absolvují v úterý proti Mexiku.

Turecko, sobotní soupeř českého týmu, porazilo Skotsko 2:1. Skóre utkání v Diyarbakiru otevřel ve 40. minutě Kabak a v úvodu druhé půle vedení domácích zdvojnásobil Ünder. Hosté po hodině hry už jen snížili díky McGinnovi. Turci přivítají Česko v přípravném duelu v Gaziantepu.

Za Itálii, která bude na mistrovství světa podruhé za sebou chybět, debutoval v utkání s Albánií útočník Udine Simone Pafundi. Ve věku 16 let a 245 dní se stal třetím nejmladším italským reprezentantem v historii. V mladším věku nastoupili za squadru azzuru jen Renzo de Vecchi Pietro v roce 1910 a Antonio Gavinelli o rok později. Na vítězství 3:1 se podílel dvěma góly a asistencí Grifo, který potvrdil výbornou formu. Před třemi dny zařídil hattrickem výhru Freiburgu nad Unionem Berlín v německé lize.

Přípravná fotbalová utkání účastníků mistrovství světa:

Polsko - Chile 1:0 (0:0)

Branka: 85. Piatek.

Omán - Německo 0:1 (0:0)

Branka: 80. Füllkrug

SAE - Argentina 0:5 (0:4)

Branky: 25. a 36. Di María, 17. Álvarez, 44. Messi, 60. Correa.

Saúdská Arábie - Chorvatsko 0:1 (0:0)

Branka: 82. Kramarič.

Mexiko - Švédsko 1:2 (0:0)

Branky: 60. Vega - 54. Rohdén, 84. Svanberg.

Přípravná fotbalová utkání:

Turecko - Skotsko 2:1 (1:0)

Branky: 40. Kabak, 49. Ünder - 62. McGinn.

Albánie - Itálie 1:3 (1:2)

Branky: 16. Ismajli - 25. a 64. Grifo, 20. Di Lorenzo.

Kosovo - Arménie 2:2 (0:1)

Branky: 67. Lirim Kastrati z pen., 90.+3 Rrudhani - 24. Šagojan, 82. K. Hovhanisjan.

Andorra - Rakousko 0:1 (0:0)

Branka: 87. Arnautovic.

Moldavsko - Ázerbájdžán 1:2 (0:2)

Branky: 90.+2 Motpan - 28. Machmudov, 42. Isajev.

Uzbekistán - Kazachstán 2:0 (2:0)

Branky: 12. Erkinov, 45. Šomurodov.