Němci chtějí Löwův konec. Svaz ale kouče ujišťuje: Doufáme, že budeš pokračovat

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 7. 2018 17:24
Německo skončilo ve skupině s třemi body až na posledním čtvrtém místě a ze základní fáze mistrovství světa neprošlo poprvé od roku 1938.
Joachim Löw.
Joachim Löw. | Foto: Reuters

Berlín 1. července (ČTK) - Přestože fotbalisté Německa na světovém šampionátu v Rusku vyhořeli a jako obhájci zlata vypadli už v základní skupině, trenér Joachim Löw má nadále důvěru svazového vedení. Šéfové německého fotbalu věří, že se osmapadesátiletý kouč rozhodne na lavičce reprezentace pokračovat.

Löw má své rozhodnutí oznámit až v nadcházejícím týdnu. Už o víkendu se ale spojil se zástupci svazu, kteří se jednomyslně vyslovili pro to, aby u národního týmu pokračoval podle smlouvy až do roku 2022.

"Bavili jsme se s ním o tom, že jeho rozhodnutí musí být učiněno rychle, a vidí to naprosto stejně jako my. Spoléháme na něj, že bude pokračovat v práci," uvedl viceprezident německého svazu Rainer Koch.

Zatímco vedení se za Löwa postavilo, fanoušci podle průzkumů mají spíše opačný názor a více než polovina dotázaných by si přála trenérův konec. Německo skončilo ve skupině s třemi body až na posledním čtvrtém místě a ze základní fáze mistrovství světa neprošlo poprvé od roku 1938.

 

Právě se děje

Další zprávy