Foto: Maradonovy polibky rozjeté Francouze nezastavily. Ronaldo nabídl Cavanimu pomocnou ruku

Podívejte se na fotografie ze sobotních zápasů na MS ve fotbale.
Zápas Francie s Argentinou nabídl fantastickou podívanou. Již ve třinácté minutě proměnil penaltu Antoine Griezmann.
Francie si hubený náskok držela do konce prvního poločasu.
Následně vyrovnal po nádherné kombinaci Ángel Di María.
Gól rozjásal i legendárního Diega Maradonu, který duel sledoval již tradičně z tribuny.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
30. 6. 2018 23:45
V sobotu se rozběhl osmifinálový program fotbalového mistrovství světa v Rusku. Podívejte se, jak Francie vyřadila Argentinu a Uruguay poslala na dovolenou úřadující mistry Evropy z Portugalska.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy