Rodríguezovo zranění není vážné, proti Anglii asi bude hrát

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2018 18:06
Fotbalisté Kolumbie možná budou muset odehrát osmifinále na MS v Rusku bez své největší hvězdy - záložníka Jamese Rodrígueze.
Kolumbijský fotbalista James Rodríguez na MS ve fotbale 2014
Kolumbijský fotbalista James Rodríguez na MS ve fotbale 2014 | Foto: Reuters

Moskva - Zranění největší hvězdy kolumbijského týmu Jamese Rodrígueze není tak vážné, jak se původně zdálo. Šestadvacetiletý fotbalista tak svému týmu v úterním osmifinále světového šampionátu v Rusku proti Anglii asi chybět nebude. Vedení kolumbijské reprezentace o tom informovalo v tiskové zprávě.

Rodríguez má na světovém šampionátu problémy s lýtkem. Magnetická rezonance vyloučila trhlinu ve svalu, nejlepší střelec minulého šampionátu v Brazílii 2014 v něm ale má hematom a v sobotu nemohl s ostatními hráči trénovat.

Rodríguez musel po půlhodině závěrečného duelu skupiny se Senegalem střídat. S lýtkem měl záložník Bayernu Mnichov problémy už před začátkem mistrovství a zatím hrál jen omezeně.

"James je pro nás lídrem, ale když nebude moci hrát, věřím, že ho zastoupí jiní a budou moci rozhodnout zápas," řekl po sobotním tréninku záložník Carlos Sánchez. Kolumbie vyzve Anglii v úterý večer v Moskvě.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy