MS ve fotbale • Skupina C • 11:00

Argentina - Saúdská Arábie

Argentina
1:2
1:0, 0:2
Konec zápasu
Saúdská Arábie
10. Messi (p.)
48. aš-Šahrí
53. al-Dawsarí

Dobré dopoledne, vítejte u on-line přenosu z utkání skupiny C na mistrovství světa ve fotbale v Kataru mezi Argentinou a Saúdskou Arábií. Zápas začíná v úterý 22. listopadu v 11 hodin.

Fotbalisté Argentiny se na světový šampionát kvalifikovali s velkým přehledem, když v desetičlenné skupině obsadili druhé ze čtyř přímo postupových míst. Na vedoucí Brazílii ztratili šest bodů, nicméně na třetí Uruguay měli k dobru propastných jedenáct bodů. Parta kolem Messiho se nachází ve výborném rozpoložení, neboť v rámci střetnutí vítěze Copy Americy s mistrem Evropy porazila 3:0 Itálii, načež ve čtyřech přípravných utkáních před světovým šampionátem pokaždé odcházela z trávníku jako vítěz. Před čtyřmi roky v Rusku vypadla Argentina už v osmifinále, s pozdějším šampiónem z Francie prohrála ve strhujícím zápase 3:4.

Saúdská Arábie je velkým outsiderem skupiny C, její postup by se rovnal senzaci. Kvalifikační fází nicméně prošla až nečekaně hladce, ovládla skupinu B a za sebou nechala národní týmy Japonska či Austrálie. Před turnajem Renardova družina odehrála velký počet deseti přípravných utkání s bilancí dvou vítězství, pěti remíz a tří porážek. Na uplynulém mistrovství světa Saúdská Arábie skončila ve skupině A ve společnosti Uruguaye, Ruska a Egypta na nepostupové třetí pozici.

Sestavy

Týmy nastoupí do utkání v následujícím složení.

Fanynky už jsou natěšeny na první utkání argentinské reprezentace na turnaji.

Fanynky Argentiny před zápasem se Saúdskou Arábií na MS 2022
Fanynky Argentiny před zápasem se Saúdskou Arábií na MS 2022 | Foto: Reuters

Šampionát je teprve ve svém úvodu, většina týmů stále ještě čeká na svoje první utkání na turnaji. Využijte této skutečnosti a vytvořte si predikci celého turnaje!

1.

Zápas začal.

2.

Hned ve druhé minutě byl Lionel Messi blízko vedoucímu gólu! Martínez neudržel balón, jenž se odrazil k největší hvězdě mužstva z Jižní Ameriky, přízemní pokus placírkou k pravé tyči ovšem Muhammad al-Uwajs parádně vyrazil pravou rukou.

3.

Hráči Saúdské Arábie si míče dlouho neužili. Už to jsou opět svěřenci kouče Scaloniho, kteří kombinují na útočné polovině.

4.

Na polovině hřiště se v souboji utkali Hassán Tambaktí a Lautaro Martínez. Fauloval saudskoarabský hráč.

5.

Po pravé lajně nabral velkou rychlost Ángel Di María. Míče se však nedočkal, nahrávku Lionela Messiho totiž zastavil pozorný Jásir aš-Šahrání.

6.

Do pokutového území se zkoušel procpat Alejandro Gómez. Skvěle jej zakřižoval Saúd Abdulhamíd, kulatý nesmysl odvrátil do bezpečí za cenu rohového kopu.

7.

Proti centru od praporku vystartoval gólman Muhammad al-Uwajs. Nezaváhal a ve vzduchu vyboxoval míč mimo pokutové území.

8.

Tak pozor! Hlavní rozhodčí Vinčić se jde podívat na obrazovku, zda Argentina nebude kopat penaltu! Řeší se držení Saúda Abdulhamída na Paredese.

9.

Vinčić u obrazovky příliš času nestrávil. Rozhodnutí je jasné, bude se kopat penalta!

10.

Na bílý bod si podle očekávání postavil míč LIONEL MESSI. Brankář Muhammad al-Uwajs situaci střelci hodně usnadnil, protože šel brzy po své levé ruce, argentinská megastar bezpečně poslala míč na opačnou stranu.

12.

Pas za obranu dostal Jásir aš-Šahrání. Zabojoval ze všech sil, přesto kulatý nesmysl na hrací ploše nestihl.

13.

Vedoucí gól celek z Jižní Ameriky určitě uklidnil. Naopak Saúdská Arábie bude muset hru více otevřít, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.

14.

Úmysl dobrý, ale realizace pokulhávala. Ángel Di María si pohybem řekl o balón, jenže Rodrigo de Paul ho nasměroval mimo jeho dosah.

15.

Standardka pro Saúdskou Arábii. Faul na svou osobu vybojoval Saúd Abdulhamíd, jehož zezadu nedovoleně podrazil Nahuel Molina.

16.

Nicolás Tagliafico si hlasitě stěžoval, že nebyl odpískán faul na jeho osobu po zákroku Firáse al-Burajkána. Outsider bude vhazovat.

17.

Aktivní Saúd Abdulhamíd si u pravé lajny vytvořil prostor pro centr. Ten mu ovšem nevyšel vůbec dobře, míč nasměroval do rukavic brankáře.

18.

Muhammad Kanú vymyslel pěknou průnikovou přihrávku na Saúda Abdulhamída, jenž si nevěřil na zakončení z úhlu, proto akci zklidnil nahrávkou směrem dozadu.

19.

Rychlý argentinský protiútok neskončil úspěchem. Lautaro Martínez zakončoval vysoko nad bránu, navíc stál v době pasu na jeho osobu v ofsajdovém postavení.

20.

Středopolař Rodrigo de Paul vymyslel zajímavý oblouček k pravé lajně na Nahuela Molinu. Spolupráce fotbalistů z Atlética Madrid nebyla špatná, nicméně centr do vápna skvěle pohlídal Alí al-Bulajhí.

21.

Ve vzduchu Lionel Messi není příliš úspěšný, což je vzhledem k jeho výšce pochopitelné. Po centru zleva jej Hassán Tambaktí s přehledem přeskočil.

22.

Radost Lionela Messiho z druhého gólu byla předčasná. Únik zakončil gólovou střelou placírkou k pravé tyči, načež vyletěl k nebi praporek pomezního. Klíčovou roli hrálo pravé rameno argentinského útočníka.

23.

Útočit zkouší rovněž Saúdská Arábie. Sálim al-Dawsarí vymýšlel přihrávku mezi dvojici stoperů, ve skluzu příkladně zapracoval Cristian Romero.

24.

Fotbalisté v tmavě zelených dresech ukazují, že také umí kombinovat. Favorit ovšem má velmi dobře zorganizované řady a konkurenta zatím do žádné větší příležitosti nepustil.

25.

Velká škoda pro Saúdskou Arábii, že Abdulilláh al-Málkí nepochopil úmysl spoluhráče Sálima al-Dawsarího, za balónem se vůbec nerozběhl.

26.

Na vlastní polovině chyboval v rozehrávce Rodrigo de Paul. Jeho zaváhání napravil Nicolás Otamendi, který výborně vystoupil proti Muhammadu Kanúovi a nejenže ho obral, ale i na sebe získal faul.

27.

Svěřenci kouče Scaloniho odskakují do dvoubrankového náskoku! Rodrigo de Paul dokonale načasoval přihrávku mezi stopery na Lautara Martíneze, jenž se nenechal rozhodit vyběhnuvším al-Uwajsem a zkušeně jej přeloboval.

28.

Ještě se řeší, zda zakončující hráč náhodou nestál v době nahrávky v ofsajdovém postavení.

29.

Změna, gól neplatí! Centimetry rozhodovaly v neprospěch Lautara Martíneze, který si tak na svůj první regulérní gól na světovém šampionátu ještě musí počkat.

30.

Saúdská Arábie měla k dispozici standardku v podobě rohového kopu. Byl rozehrán nakrátko, polovysoký centr posléze zastavil Otamendi.

31.

Po faulu Rodriga de Paula rozehrával volný přímý kop. Sálim al-Dawsarí centroval pouze do rukavic připraveného Emiliana Martíneze.

32.

Jak dával svými gesty Ángel Di María najevo, tak přihrávku od Lionela Messiho očekával výrazně dříve. Následně mu byl odmáván ofsajd.

33.

Potlesk fanoušků si vysloužil Jásir aš-Šahrání. Výborně se vrátil proti Nicolásovi Tagliaficovi a míč ve skluzu odehrál do zámezí.

34.

Lionel Messi viděl Alejandra Gómeze, jenže přihrávku mu vůbec nevyšla, poměrně výrazně přecenil rychlostní schopnosti spoluhráče.

35.

Znovu v akci Lionel Messi, jenž prováhal správný okamžik k nahrávce na Lautara Martíneze, který si posadil gólmana a zakončil do prázdné brány, jenže z ofsajdového postavení.

36.

S velkou prodlevou arbitr Vinčić odpískal faul Salmána al-Farádže na Rodriga de Paula. Argentina tak zůstane na míči i v následujících vteřinách.

37.

Levý obránce Nicolás Tagliafico neočekával pas na svou osobu. Ještě zabojoval, avšak po pasu Otamendiho míč na hrací ploše neudržel.

38.

Zničehonic se na trávník posadil Sálim al-Dawsarí. Došlo k obstříknutí bolavého místa a zatím se nezdá, že by muselo dojít k vystřídání.

39.

Přenesení hry doleva vyšlo na jedničku. Salmán al-Farádž si poradil se zpracováním, aby potom odcentroval jenom na Otamendiho.

40.

Výborně směrem dozadu zabral Lautaro Martínez. Na polovině hřiště vybojoval míč, Alí al-Bulajhí pak soka zastavil nedovoleným způsobem.

41.

Uvnitř pokutového území převzal Lionel Messi míč na levou nohu. Ke střílenému centru do malého vápna už nedošlo, balón odvrátil na roh Saúd Abdulhamíd.

42.

Argentina zvolila rozehrávku rohového kopu na krátkou vzdálenost, Hassán Tambaktí ve snaze o odvrácení nebezpečí nebezpečně podrazil Gómeze.

43.

Odražený balón si na hranici velkého pokutového území našel nikým neatakovaný Rodrigo de Paul, pravačkou vypálil pouze mezi diváky.

44.

Sálih aš-Šahrí srdnatě bojoval proti přesile. Nastřelil Molinu, ale míč cestou do zámezí ještě lehce zavadil o jeho levou nohu a tato skutečnost pozornosti pomezního neunikla.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu pět minut.

45+1.

Argentina se postupnou kombinací přibližuje víc a víc pokutovému území soupeře, to má aktuálně Saúdská Arábie velmi dobře pokryté.

45+2.

Rodrigo de Paul se po pravé straně dostal až do vápna. Vyzkoušel střílený centr na Lionela Messiho, těsně před ním zastavil míč skluzující Alí al-Bulajhí.

45+3.

Střední záložník Leandro Paredes vyslal zajímavý oblouček za obranu na Ángela Di Maríu, jenž zakončoval na dlouhou nohu pouze do gólmana.

45+4.

Střídání Saúdská Arábie: odchází Salmán al-Farádž, přichází Nawáf al-Ábid.

45+5.

Sálim al-Dawsarí nasadil Romerovi jesličky, čímž pobavil fanoušky. Jenže balón doputoval pouze do mít, které měl pod kontrolou Nicolás Otamendi.

45+6.

Úvodní dějství už se jenom dohrává. Hráči v modro-bílých dresech si přihrávají kolem poloviny hřiště, dopředu se vůbec neženou.

45+7.

Konec prvního poločasu.

První poločas zápasu mezi Argentinou a Saúdskou Arábií nabídl čtyři góly, ale pouze jeden regulérní, ve vedení je favorizovaný národní tým z Jižní Ameriky. Skóre střetnutí otevřel v 10. minutě Lionel Messi, jenž proměnil nařízenou penaltu po faulu Abdulhamída na Paredese. V pokračujícím průběhu úvodního dějství rozvlnil síť Messi ještě jednou a Lautaro Martínez dvakrát, ve všech třech případech se ovšem jednalo o zásahy z ofsajdové pozice.

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 63 % - 37 %

Střely celkem: 5 - 0

Střely na bránu: 2 - 0

Střely mimo bránu: 2 - 0

Zblokované střely: 1 - 0

Rohové kopy: 2 - 1

Ofsajdy: 7 - 0

Fauly: 4 - 8

Druhý poločas začne přibližně ve 12:08.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním ta zůstává vynucené stažení Salmána al-Farádže, jehož nahradil Nawáf al-Ábid.

48.

Tak to je šok, Saúdská Arábie vyrovnává z první střely na bránu! SÁLIH AŠ-ŠAHRÍ si navedl balón na levou stranu šestnáctky, odkud zakončoval na zadní tyč mezi nohy skluzujícího Romera. Gólman Martínez si na míč sáhl, ale z brány ho vytěsnit nedokázal!

50.

Jihoameričané ještě nemusí plašit. Sice inkasovali vyrovnávací trefu, avšak času na odpověď je stále ještě dostatek.

51.

Saúd Abdulhamíd ještě po podklouznutí stačil vstát a svedl neúspěšný souboj jeden na jednoho s Otamendim. Martínez bude odkopávat od brány.

52.

Ještě na vlastní polovině byl faulován Rodrigo de Paul, taktickým faulem ho poslal na trávník Sálim al-Dawsarí.

53.

V Lusailu se dějí neuvěřitelné věci, Saúdská Arábie dokonává obrat a ujímá se vedení! SÁLIM AL-DAWSARÍ nejenže skvěle zpracoval balón, ale i se s obrovskou lehkostí prokličkoval z pod tlaku tří protihráčů, aby ve finále zakončil technickým obstřelem nechytatelně na zadní, levou tyč!

55.

Situace začíná býti pro Argentinu kritická. S takovým průběhem fotbalisté tohoto celku určitě nepočítali, naopak soupeř je v obrovské euforii.

56.

Lautaro Martínez vymýšlel zajímavou nahrávku na střed, kde číhal Lionel Messi, tomu v poslední chvíli zabránil v zakončení Alí al-Bulajhí.

57.

Hassán Tambaktí na jedničku pokryl balón a moc dobře věděl o tom, že má na zádech Lionela Messiho, ten protihráče fauloval.

58.

Sálim al-Dawsarí prodlužoval naslepo za sebe do prostoru, kde byli pouze Argentinci. Míč pro sebe zpracoval Nicolás Otamendi.

59.

Střídání Argentina: odchází Cristian Romero, přichází Lisandro Martínez.

59.

Střídání Argentina: odchází Alejandro Gómez, přichází Julián Álvarez.

59.

Střídání Argentina: odchází Leandro Paredes, přichází Enzo Fernández.

60.

Fotbalisté Saúdské Arábie nevypustí jediný souboj. Abdulilláh al-Málkí vyvinul velký tlak na Otamendiho, ten nakonec udržel protihráče na zádech.

61.

Hodina střetnutí je pryč a takový průběh nezaujatý fanoušek fotbalu rozhodně neočekával. Saúdská Arábie vede nad Argentinou 2:1, na světovém šampionátu je zaděláno k první opravdu velké senzaci.

62.

Levou placírkou vyslal dobře mířený centr do vnitra vápna Ángel Di María. Saúd Abdulhamíd hlavou míč nasměroval mimo hrací plochu.

63.

Muhammad al-Uwajs udržel svůj celek v těsném vedení! Odražený balón napálil Lisandro Martínez do spoluhráče Nicoláse Tagliafica, míč směřující k pravé tyči gólman udržel před brankovou čárou.

64.

Brejk outsidera zastavil Nicolás Tagliafico. Výborně vystoupil proti Sálimu al-Dawsarímu, jehož kličku vystihl levou nohou.

65.

Scaloniho družina kontroluje balón na kopačkách, avšak cesta do pokutového území zůstává uzavřená, soupeř brání vlastní šestnáctku velmi dobře.

66.

Julián Álvarez vyslal do vnitra pokutového území příliš vysoko centr, pro balón si s přehledem došel brankář Muhammad al-Uwajs.

67.

První žlutou kartu zápasu obdržel Abdulilláh al-Málkí. Do souboje na polovině hřiště dojel ve skluzu příliš pozdě, místo trefení míče zezadu bolestivě podrazil protihráče.

68.

Lionel Messi adresoval na levou stranu šestnáctky míč Juliánu Álvarezovi, jenž alespoň nastřelil Saúda Abdulhamída a vybojoval rohový kop.

69.

Centr od rohového praporku kroutil Lionel Messi na přední tyč, Lisandro Martínez hlavičkoval výrazně vedle pravé části brankové konstrukce.

70.

Na trávníku probíhá ošetřování Jásira aš-Šahráního. Jedná se spíše o taktický krok, díky němuž mají spoluhráči možnost vydechnout.

71.

Střídání Argentina: odchází Nicolás Tagliafico, přichází Marcos Acuňa.

72.

Zajímavým centrem se z pravé strany prezentoval Ángel Di María. Jenže nedostalo se mu doplnění od spoluhráčů, Martínez i Messi měli k míči daleko.

73.

Při dalším pohybu s míčem u kopaček volil Ángel Di María zakončení na přední, levou tyč, slabý pokus skončil v rukavicích brankáře.

74.

Rodrigo de Paul vyslal hodně nebezpečnou malou domů, kterou musel Emiliano Martínez zpracovávat na prsa. Poradil si a rozehrál na Molinu.

75.

Skvělé vyběhnutí brankáře Muhammada al-Uwajse, který zabránil v samostatném úniku Lautaru Martínezovi. Vzápětí dostal žlutou kartu za zdržování hry Alí al-Bulajhí.

76.

Rozehrávku rohového kopu si vzal na starosti Marcos Acuňa. Našel hlavu Enza Fernándeze, jehož zakončení prosvištělo nad břevnem.

77.

Útočným faulem se provinil Abdulilláh al-Málkí. Střídající hráči Saúdské Arábie posléze odmítali vrátit míč rozehrávajícímu Lisandru Martínezovi.

78.

Střídání Saúdská Arábie: odchází Sálih aš-Šahrí, přichází Sultán al-Ghanám.

79.

Lionel Messi vybojoval faul poté, co jej dohrál Muhammad Kanú. Za protesty dostal kartónek žluté barvy Sálim al-Dawsarí. Standardka proběhne z pozice, odkud určitě lze přímo ohrozit bránu.

80.

Samozřejmě zakončoval Lionel Messi. Střela mu ovšem vůbec nevyšla, kulatý nesmysl usměrnil vysoko nad horní tyčku.

81.

Dlouhý odkop brankáře prodlužoval Firás al-Burajkán za sebe, Lisandro Martínez pohlídal míč směřující k Emilianu Martínezovi.

82.

Hráči v zelených dresech přerušují hru, kdykoliv to je možné. Saúd Abdulhamíd hodně pozdě a tvrdě dohrál Lautara Martíneze, odměnou mu je žlutá karta.

83.

Od levé lajny centroval Lionel Messi. Proti míči odvážně vystartoval Muhammad al-Uwajs a míč nadvakrát schoval do rukavic.

84.

Ángel Di María vymyslel výborný přetažený centr na volného Lionela Messiho, slabou hlavičku opět pokryl Muhammad al-Uwajs.

85.

Rodrigo de Paul přecenil rychlostní schopnosti Nahuela Moliny, pravý obránce i přes velkou snahu nezachytil balón ve hře.

86.

Křeče postihly Firáse al-Burajkána. Gesto ke střídačce je jasná, trenér Renard bude muset sáhnout ke třetímu střídání.

87.

Ángel Di María pravidelně posílá nebezpečné centry do vápna, žádný ale zatím nevedl k úspěšné asistence. Střílený pas zprava zastavil Saúd Abdulhamíd.

88.

Před vystřídáním ještě Nawáf al-Ábid inkasoval žlutou kartu za zbytečné řeči směrem k arbitru Vinčićovi, nyní už směřuje k postranní čáře.

88.

Střídání Saúdská Arábie: odchází Nawáf al-Ábid, přichází Abdulilláh al-Amrí.

89.

Střídání Saúdská Arábie: odchází Firás al-Burajkán, přichází Hajtham Asírí.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby osm minut.

90+1.

Blízko vyrovnání byl Lautaro Martínez, který odražený míč mířil směrem do brány, ale z čáry ho vyhlavičkoval Abdulilláh al-Amrí. Následně byl ale odpískán ofsajd Otamendimu, takže zakončení Martíneze už bylo navíc.

90+2.

Po přerušení hry proti rozhodčímu vystartoval Muhammad al-Uwajs, jemuž se nelíbil atak Otamendiho na jeho osobu. Gólman Saúdské Arábie je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.

90+3.

Saúdská Arábie vybojovala rohový kop s jasným cílem pošetřit cenné vteřiny, jenže po nedorozumění byl al-Dawsarímu odmáván ofsajd.

90+4.

K pravé lajně mířil nákop k nohám Ángela Di Maríi. Výborně odcouval Muhammad Kanú a balón navíc sklepl pro spoluhráče.

90+5.

Gólman Muhammad al-Uwajs vystartoval proti vysokému míči, přičemž kolenem prudce napálil do hlavy spoluhráče Sáliha aš-Šahrího, který se navíc ještě udeřil tvrdě hlavou o zem.

90+6.

Muhammad al-Uwajs je z této situace hodně špatný, protože si je vědom, že jeho nakopnutí kolegy bylo hodně nebezpečné. Stále probíhá ošetřování.

90+7.

Protože se jedná o zranění hlavy, tak Saúdská Arábie bude moci sáhnout ještě k jednomu střídání, nehrozí tedy, že by dohrávala v oslabení o deseti.

90+8.

Sálih aš-Šahrí je odnášen na nosítkách, ale při vědomí, to je samozřejmě nejdůležitější zpráva. Nastavený čas samozřejmě bude delší, než původně předepsaných osm minut.

90+9.

Střídání Saúdská Arábie: odchází Sálih aš-Šahrí , přichází Muhammad al-Brajk.

90+10.

Roh Argentiny ke kýženému vyrovnání nevedl, Lisandra Martíneze bez větších problémů přehlavičkoval Alí al-Bulajhí.

90+11.

Ángel Di María posadil centrem z pravé strany míč na hlavu Enza Fernándeze, Muhammad al-Uwajs si s jeho hlavičkou poradil bez problémů.

90+12.

Zase se k míči dostal Ángel Do María, jenže ani v tomto případě nevedly jeho snahy ke kýženému srovnání, pas poslal mimo dosah de Paula.

90+13.

Lisandro Martínez poslal nepovedený centr do pokutového území, balón odkopl Hassán Tambaktí. Saúdská Arábie je poslední vteřinky od senzačního zisku tří bodů.

90+14.

Konec zápasu.

O první senzaci světového šampionátu se postarala reprezentace Saúdské Arábie, která v Lusailu po výborném výkonu porazila Argentinu 2:1.

V první půli překvapení nic nenasvědčovalo, neboť Lionel Messi otevřel gólový účet svého týmu z penalty a další tři góly Jihoameričanů padly z ofsajdu. Šok pro favorita přišel v úvodu druhého dějství, kdy ve 48. minutě nejprve vyrovnal Sálih aš-Šahrí, o pět minut později dokonal obrat po parádní individuální akci Sálim al-Dawsarí. Argentina byla ve zbývajících minutách podle očekávání aktivnějším týmem, avšak kýženého srovnání se nedočkala a nutno podotknout, že s velkou chutí hrající soupeř ani žádnou další tutovku nepřipustil.

Další zápasy skupiny C jsou na programu 26. listopadu. Argentina se pokusí napravit selhání v utkání proti Mexiku, Saúdská Arábie změří síly s Polskem.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 69 % - 31 %

Střely celkem: 14 - 3

Střely na bránu: 6 - 2

Střely mimo bránu: 6 - 0

Zblokované střely: 2 - 1

Rohové kopy: 9 - 2

Ofsajdy: 10 - 1

Fauly: 7 - 21

Žluté karty: 0 - 6

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Nor Kilde vyhrál úvodní sjezd sezony v Lake Louise

Aleksander Aamodt Kilde vykročil ve Světovém poháru za obhajobou malého křišťálového glóbu za sjezd vítězstvím v úvodním závodu sezony v Lake Louise. Norský lyžař vyhrál z pátku přeložený sjezd s náskokem šesti setin sekundy před Danielem Hemetsbergerem z Rakouska.

Třetí skončil na olympijské sjezdovce s odstupem dalších čtyř setin úřadující vítěz SP Marco Odermatt. Švýcarský šampion, jenž ovládl dosud jediný závod sezony - úvodní obří slalom v Söldenu, si upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Kanadští tenisté zdolali Itálii a zahrají si v Davis Cupu o první titul

Kanadští tenisté se stali druhými finalisty Davisova poháru a zahrají si v neděli proti Austrálii o premiérový titul. Rozhodující bod zajistili týmu kapitána Franka Dancevice ve čtyřhře Vasek Pospisil a Félix Auger-Aliassime, kteří porazili italské duo Matteo Berrettini, Fabio Fognini 7:6, 7:5 a rozhodli o vítězství 2:1.

Kanaďané si zahrají ve finále podruhé ve třech letech. V roce 2019 nestačili v rozhodujícím utkání na Španělsko. Italové přišli o možnost zabojovat o druhý triumf v historii a první od roku 1976.

Kanada musela semifinále otáčet. V první dvouhře prohrál Denis Shapovalov po více než třech hodinách s Lorenzem Sonegem 6:7, 7:6, 4:6. Klíčovým mužem se stal šestý hráč světa Auger-Aliassime. Nejprve porazil Lorenza Musettiho 6:3 6:4 a poté uspěl se spoluhráčem s českými kořeny Pospisilem v deblu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy