Messiho dětský sen ožívá. Vzdal bych se všech rekordů, tvrdí

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 7. 2014 15:44
Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě.
Lionel Messi bude hrát v neděli nejdůležitější zápas kariéry.
Lionel Messi bude hrát v neděli nejdůležitější zápas kariéry. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě.

Klidně by vrátil všechny své poháry a rekordy, jen když bude moci na stadionu Maracaná převzít trofej a zlatou medalii.

"Vzdal bych se všech svých rekordů, jen abychom se stali světovými šampiony. Raději bych vyhrál mistrovství světa než Zlatý míč," prohlásil před finále Messi.

Na pocity se ptal Xaviho či Iniesty

Sedmadvacetiletý kanonýr Barcelony během své hvězdné kariéry posbíral už celou řadu individuálních a týmových rekordů či trofejí, včetně čtyř vítězství v anketě Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa. Ale zlato z MS je pro něj víc.

"Pro hráče je triumf na mistrovství světa tou největší věcí, na kterou můžete dosáhnout. Je to něco, o čem sníte jako malý a ten sen trvá pořád," podotkl Messi.

Jak chutná zlato ze světového šampionátu, vyzvídal u španělských spoluhráčů z Barcelony. "Ptal jsem se Xaviho, Iniesty a Piquého, jaké je to zvednout nad hlavu tu trofej. Řekli mi, že se to dá těžko popsat. Všichni uděláme vše pro to, aby se ten náš sen změnil pro Argentinu ve skutečnost," dodal Messi.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy