Messiho dětský sen ožívá. Vzdal bych se všech rekordů, tvrdí

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 7. 2014 15:44
Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě.
Lionel Messi bude hrát v neděli nejdůležitější zápas kariéry.
Lionel Messi bude hrát v neděli nejdůležitější zápas kariéry. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě.

Klidně by vrátil všechny své poháry a rekordy, jen když bude moci na stadionu Maracaná převzít trofej a zlatou medalii.

"Vzdal bych se všech svých rekordů, jen abychom se stali světovými šampiony. Raději bych vyhrál mistrovství světa než Zlatý míč," prohlásil před finále Messi.

Na pocity se ptal Xaviho či Iniesty

Sedmadvacetiletý kanonýr Barcelony během své hvězdné kariéry posbíral už celou řadu individuálních a týmových rekordů či trofejí, včetně čtyř vítězství v anketě Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa. Ale zlato z MS je pro něj víc.

"Pro hráče je triumf na mistrovství světa tou největší věcí, na kterou můžete dosáhnout. Je to něco, o čem sníte jako malý a ten sen trvá pořád," podotkl Messi.

Jak chutná zlato ze světového šampionátu, vyzvídal u španělských spoluhráčů z Barcelony. "Ptal jsem se Xaviho, Iniesty a Piquého, jaké je to zvednout nad hlavu tu trofej. Řekli mi, že se to dá těžko popsat. Všichni uděláme vše pro to, aby se ten náš sen změnil pro Argentinu ve skutečnost," dodal Messi.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy