FOTO Falcao, půjčka za všechny prachy. A léto supertransferů

Radamel Falcao. I tohle hostování přijde United pěkně draho
Hlavní hvězdou posledního dne přestupů se stal kolumbijský útočník Radamel Falcao. A paradoxně přitom tenhle ofenzivní hráč vůbec nepřestoupil. Manchester United ho z Monaka získal jen na roční hostování. Jenže je to hostování doslova za všechny prachy.
Podle nepotvrzených informací totiž za půjčení Falcaa zaplatí United 24 milionů liber. A co především: Kolumbijcovi bude údajně platit 265 000 liber týdně, což by z něj učinilo nejlépe placeného hráče v soutěži. Smlouvy se s požehnáním anglické fotbalové asociace (FA) dolaďovaly ještě po uzávěrce přestupního okna, ale posledních zpráv bylo vše završeno úspěšně.
Stejně tak se ještě po půlnoci ladil přestup útočníka Dannyho Welbecka z Manchesteru United do Arsenalu. Za 16 milionů liber. Manažer Arséne Wenger potvrdil svou pověst skrblíka. Místo aby dle přání fanoušků v poslední den horečně nakupoval, odletěl raději na charitativní zápas do Říma. A anglický reprezentant Welbeck tak zůstal jedinou posilou posledního transferního dne.
Louis Van Gaal, manažer Manchesteru United, poslal na hostování i dalšího útočníka. Mexičan Javier Hernandez stráví zbytek sezony v Realu Madrid.
Foto: Reuters
Sport Sport
2. 9. 2014 1:30
Které fotbalové hvězdy v letním přestupní okně změnily dres?

Které fotbalové hvězdy v letním přestupní okně změnily dres?

 

Právě se děje

před 15 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy