Liga mistrů • 3. předkolo • 18:30

Dynamo Kyjev - Slavia Praha

Dynamo Kyjev
2:0
1:0
Slavia Praha
11. Verbič
74. Besjedin

Vítejte u online přenosu z odvetného utkání třetího předkola Ligy mistrů mezi Dynamem Kyjev a Slavií Praha. Zápas začne v úterý 14. srpna v 18:30.

Dynamo Kyjev si v úvodním duelu v Edenu vypracovalo opravdu slibnou pozici do odvety. Dlouho to vypadalo, že nepříliš atraktivní duel skončí bezbrankovou remízou, ale nakonec přeci jen padly v závěru dva góly. Na ten kyjevský reagovali Pražané až v nastaveném čase a uhráli tak alespoň smírný výsledek 1:1. Kyjev měl navíc o víkendu volno, a tak mohl soustředit veškerý čas na regeneraci a přípravu na dnešní důležitý zápas.

Dynamo Kyjev v Evropské lize 2014-15
Dynamo Kyjev v Evropské lize 2014-15 | Foto: Reuters

Slavia Praha si postup mírně zkomplikovala a na Ukrajině musí bezpodmínečně skórovat. Před domácími fanoušky totiž prohrávala od 82. minuty, kdy se po nepozornosti slavistické obrany prosadil Verbič. Sešívaní poté vrhli veškeré síly do útoku a nakonec se také radovali z vyrovnaní. V páté minutě nastavení proměnil nařízenou penaltu Hušbauer a srovnal na konečných 1:1. Pražané na rozdíl od svého soupeře o víkendu hráli soutěžní zápas, ve kterém se pozitivně naladili na odvetné utkání. V Mladé Boleslavi totiž vyhráli 1:0 díky brance Milana Škody.

Smutní slávisté ve 3. předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev
Smutní slávisté ve 3. předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev | Foto: Milan Kammermayer

Vzájemná utkání

7.8.2018 Slavia - Dynamo Kyjev 1:1

5.2.2016 Slavia - Dynamo Kyjev 2:1

Úvodní sestavy: 

FC Dynamo Kyjev: Bojko - Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić - Sydorčuk (C), Šepeljev, Garmaš - Cygankov, Besjedin, Verbič 
Náhradníci: Buščan - Tchê Tchê, Morozjuk, Andrijevskij, Bujalskij, Šabanov, Rusyn 

SK Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Hušbauer (C) - Stoch, Sýkora, Zmrhal - Tecl 
Náhradníci: Kovář - Zelený, Kúdela, Băluță, Škoda, Frydych, Pokorný 

Rozhodčí: Stefański - Boniek, Golis

Slavisté se musí obejít bez nejčerstvější letní posily. Naopak je může těšit, že se dali dohromady Deli se Sýkorou, jejichž start byl poměrně nejistý.

Slavia se může těšit na stadionu v Kyjevě na pořádně bouřlivou kulisu.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a za malou chvíli se dočkáme úvodního výkopu.

Domácí dnes budou hrát v bílých dresech, kdežto Pražané se představí v modré kombinaci.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Bořil se svými spoluhráči odolali prvnímu ataku Kyjeva, který ovšem pokračuje v kombinaci i nadále.

2.

Tentokrát to Dynamo zkoušelo po levé straně, ale ani tam mu pšenka nekvetla. Slavia se však ubránila jen za cenu odkopu opět na kopačky soupeře.

3.

Kolář musel poprvé zasahovat. Garmaš na něj poslal nepříjemnou ránu zpoza vápna, která však letěla přímo na hostujícího brankáře, jenž míč vyrazil na rohový kop.

4.

Na zadní tyči se však Slavia zásluhou Coufala ubránila. Dynamo si poté tuto standardku zopakovalo, ale i tentokrát si obrana Pražanů poradila.

5.

Teď to pro změnu zkoušeli hosté přes Coufala se Sýkorou. Jejich kombinace však záhy skončila a hra se přelévá opět na druhou stranu.

6.

Bořil si teď pěkně poradil se soupeřem, ale vzápětí jej k centru nepustil Garmaš.

7.

Zmrhal nyní posílal do vápna hned dva centry. Ten druhý již byl o něco přesnější, ale Coufalova hlavička do ohně nenašla svého adresáta.

8.

Tomáš Souček výborně využil toho, že si Šepeljev trochu předkopl míč a středopolař Slavie se jej poté zmocnil. Následně byl navíc faulován a jeho tým tak může v poklidu rozehrávat.

9.

Vysoké napadání Slavie nyní úspěch neslavilo, a tak se hosté raději stáhli blíž k půlící čáře, kde následně svého soka faulovali.

10.

I teď se budou muset bránit, jelikož po faulu hostujícího stopera zahraje Dynamo standardní situaci z pravé strany.

11.

Dynamo jde v úvodu utkání po zásluze do vedení. Z pravé strany načechral povedený centr do prostoru mezi malým vápnem a penaltou Cygankov, který našel BENJAMINA VERBIČE, jenž ve skluzu dopravil míč za bezmocného Koláře.

12.

Poté se sešívaní ihned tlačili k odpovědi. Jenže hlavička Tecla z nadějné pozice nesměřovala mezi tři tyče.

14.

Po hrubce Ngadeua se balonu zmocnil Cygankov, avšak zády k bráně vystřelit nedokázal.

15.

Slavia sice inkasovala brzký gól, ale zase se pro ní příliš nemění. Stále platí, že musí dát gól, aby si zachovala šanci na postup.

16.

Dlouhý nákop směřoval do běhu k Sýkorovi, avšak domácí brankář vyběhl až na hranici pokutového území a míč odhlavičkoval do bezpečí.

18.

Slavistům zatím defenzíva příliš dobře nefunguje. Pivarić našel poměrně nízkým centrem na přední tyči Verbiče, jehož pohotové zakončení musel vyrážet až brankář Kolář.

19.

Sýkora posléze předložil míč Bořilovi, jehož centr byl obranou Dynama sražen k Hušbauerovi. Ten si na pětadvaceti metrech balon zpracoval, avšak jeho následná rána z kroku mířila nad břevno.

20.

Pivarić se nyní přeci jen dostal k centru zleva, avšak svou nabídku příliš přetáhl. Poté to ještě zkoušel Besedin, ale ani on s centrem nepochodil.

21.

Slavisté se teď snaží dobývat defenzívu soupeře, ale z jejího mírného tlaku resultuje pouze autové vhazování.

22.

Souček ještě ve v leže stačil posunout míč k Teclovi, který ovšem nepřesně odcentroval na Zmrhala a vhazovat tak budou nyní domácí.

24.

Teď to Slavia sehrála velmi dobře. Dlouhý aut prodloužila za sebe a ze středu vápna výborně sklepl míč Tecl Součkovi. Ten ovšem přízemní ranou bránu minul.

25.

Stoch ztratil míč na polovině soupeře a Dynamo se hnalo do brejku. Besjedin ovšem v souboji jeden na jednoho proti Ngadeumu neuspěl a balon sebral do rukavic Ondřej Kolář.

26.

Souček chtěl nyní posunout míč na své kolegy v útočné linii, ale jeho pas srazila záloha Dynama na kopačky svých spoluhráčů.

27.

Zmrhal se sice zlobí, ale svého soupeře jednoznačně fauloval, což znamená rozehrávku pro domácí fotbalisty.

28.

Po faulu Hušbauera zahrávalo Dynamo další standardní situaci. Cygankov ale tentokrát nenašel nikoho v bílém dresu v pokutovém území.

29.

Hušbauer poté poslal míč podél pravé postranní lajny, kam si seběhl Tecl. U něho ale byl Kádar, jenž dopravil balon do zámezí.

30.

Po půlhodině se rýsovala opravdu dobrá střelecká pozice pro Stocha, který si míč hrudníkem zpracoval do nitra šestnáctky. Jeho rána ovšem byla sražená přesně do rukavic brankáře Bojka.

31.

Slavia znovu obléhala šestnáctku soupeře. Hušbauer ovšem zvolil další nepřesnou ránu ze stoje a následuje odkop v podání Bojka.

32.

Hosté nyní odebrali velice záhy míč soupeři na své polovině a uvedou jej do hry autovým vhazováním od půlící čáry.

33.

Deli si poté počínal trochu nedůrazně na pravé straně a nakonec Besjedina fauloval. Veškeré dění se tak stěhuje do vápna Slavie.

34.

Ondřej Kolář ovšem situaci zvládl a poté, co stáhl míč ze vzduchu založil atak Pražanů. Jenže ti po chvíli pobytu na útočné polovině balon špatnou přihrávkou zase ztratili.

35.

Obrana Kyjev zatím působí relativně kompaktně. Znovu totiž zabránila střele Stocha, aby ohrozila Bojka a ten poté míč v pohodě sebral do náruče.

36.

Ngadeu učinil přítrž útoku Dynama, ale Tecl se Sýkorou nedokázali přihrávku svého kolegy proměnit ve střelu.

37.

Tecl ale dobrým napadáním vybojoval roh, jehož rozehrávku si vzal na starost Miroslav Stoch. Jeho centr ovšem vyboxoval brankář Bojko.

38.

Tak to je neuvěřitelné. Tecl se teď vyhnul ofsajdu při vráceném balonu do vápna a z hranice malého čtverce překonal Bojka. Pomezní sudí nejprve běžel k půlící čáře a jednalo se o branku. Poté se však vrátil zpět a ofsajd odmával. Nicméně opakované záběry ukázaly, že vše bylo v pořádku a Slavia tak byla okradena o regulérní gól.

39.

Žlutou kartu si za následné protesty vyloužili Josef Hušbauer s náhradním brankářem Přemyslem Kovářem na lavičce.

40.

Na tribunu byl ještě poté odeslán asistent Jindřicha Trpišovského a hra může posléze pokračovat.

41.

Jan Bořil teď ustrážil Cygankova ve vápně a bude z toho jen odkop. Nicméně se měl kopat roh a sudí se tak v poslední okamžicích příliš nevyznamenávají.

43.

Velmi povedenou ránu ze střední vzdálenosti vyslal Jaromír Zmrhal. Jeho pumelice jen těsně minula horní kout Bojkovy brány.

44.

Jan Sýkora teď zbytečně příliš nahrál pád, místo aby pokračoval v akci. Sudí mu nakonec na udičku neskočil a nechává hru plynout.

45.

Burda teď zvládl situaci, kdy na něj zle dotíral Sýkora. Domácí bek ve spolupráci s Bojkem případné nebezpečí zažehnali.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavil v prvním poločasu tři minuty.

45+1

Centr zleva poté směřoval na zadní tyč na Coufala, před kterým ale domácí odvrátili míč na roh.

45+1

Ještě před jeho rozehrávkou vidí žlutou kartu za protesty Miroslav Stoch.

45+2

Dynamo se následnému rohu bez větších problémů ubránilo a posouvá svůj obranný val o pár metrů výše.

45+3

Sýkora dobrým centrem našel na zadní tyči Coufala, jehož rána z první byla sražená. Poté to hosté zkoušeli znovu po stejné ose, ale Coufalovu zpětnou hlavičku lapil do rukavic brankář Bojko.

45+4

Skončil první poločas.

První půle je minulostí. Do ní vstoupili lépe domácí, kteří se po úvodní drobné převaze ujali vedení. Ze standardní situace se po centru Cygankova prosadil Benjamin Verbič. Slavia poté vyrovnala hru a dokonce se dočkala vyrovnávací branky. Ta nejprve byla sudími uznána, ale posléze si to arbitři rozmysleli a gól Teclovi neuznali kvůli nesmyslnému ofsajdovému postavení. Zbytek půle se odehrával trochu v nervózním duchu, jelikož Slavisté právem cítili křivdu. Do šaten si však jednobrankový náskok odnáší kyjevské Dynamo.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Zmrhal teď zajímavě pronikal do vápna, ale daleko se nedostal. Na druhé straně si nepříliš jistě počínal Deli a poté pokračovali domácí v útoku. Verbičova šikovná prostrkávačka na Cygankova byla o fous delší.

47.

Na hrací ploše byl teď ošetřován Cygankov, který utrpěl při souboji s Delim úder kopačkou do oblastí žeber a musí být lékaři odveden mimo trávník.

48.

Dynamo ovšem dlouho v početní nevýhodě nehrálo a ošetřený Cygankov se již zapojil zpět do hry.

49.

Slavia velmi dobře rozehrála do velkého vápna, ale tam se Coufal se svým spoluhráčem do zakončení z výhodně pozice nedostali.

50.

Besjedin si následně snažil vymodlit nedovolený zákrok na Součkovi, avšak sudí i nyní správně rozhodli a faul se tedy nepíská.

51.

Pivarić nakonec obstál proti Coufalovi se Sýkorou. Krajní bek Slavie nakonec fauloval domácího obránce a píská se proti bráně Koláře.

52.

Příliš dlouhé přenesení hry nemohl Pivarić ani ve skluzu stihnout. Vhazování si tak vezme na starost Vladimír Coufal.

53.

Garmaš v prostoru u střídaček sestřelil Stocha a rozehrávat tak zcela oprávněně budou Slavisté.

54.

Zmrhal se šikovně vyhnul Kedziorovi, který jej následně fauloval. Slavia tedy rozehraje standardku z pětatřiceti metrů.

55.

Jenže Stochovi se centr vůbec nepovedl a na hranici velkého vápna balon odhlavičkovali do bezpečí domácí hráči.

56.

Hosté teď na chvíli zamkli soupeře, ale Součkovo přenesení hry na Bořila vystihl Kedziora, který relativně hravě odebral sešívaným míč.

57.

Přihrávku zprava do vápna zneškodnil až Kolář poté, co mu trochu zavařil odkopem Deli. Následoval kontr Slavie, který byl ovšem přerušen faulem Tecla a hrát tak mohou opět domácí.

58.

Bořilovi se nyní nepodařilo zpracování u půlící čáry a míč mu odskočil až do zámezí. 

59.

Dynamo se teď velmi dobře dostalo až do blízkosti pokutového území, avšak tam mu v dalším postupu zamezila defenzíva Slavie, která srazila ránu domácího hráče.

61.

Už už to vypadalo, že se hosté dostanou do dobré střelecké pozice, ale Sýkora nakonec neprostřelil bránící fotbalisty Dynama. A tak se vše přeneslo na druhou stranu, kde si naopak splnil defenzivní povinnosti Stoch, jenž zneškodnil průnik Cygankova.

62.

Coufal poté adresoval z pravé strany opravdu povedený centr, který ovšem nakonec zlikvidoval Kedziora. Celá akce poté končí faulem Sýkory a rozehrávat bude znovu Dynamo.

63.

Vladimír Coufal se nyní vůbec nepáral se Šepeljevem na půlce a poslal je důrazným druhým zákrokem k zemi.

64.

Stanislav Tecl teď jen prudkým centrem nastřelil Hušbauera, od kterého se míč odrazil do zámezí. Následuje odkop v podání Bojka.

65.

Cygankov teď táhl akci Dynama podél velkého vápna, ale vystřelit se neodhodlal. Poté je navíc domácím pískán faul a Slavia se může opět pokusit o srovnání. 

66.

Jenže další její centr našel pouze hráče v bílém dresu, kteří míč dopravili do bezpečné vzdálenosti od své brány.

68.

První střídání Slavie je na světě. Jaromír Zmrhal přepouští své místo Alexandru Băluțovi.

68.

Něco neuvěřitelného teď spálili Slavisté. Parádní přihrávku do malého vápna našla ve skluzu Tomáše Součka, který ovšem nedokázal trefit prázdnou bránu ze dvou metrů.

69.

Slavia poté kopala rohový kop, který se však vůbec neměl zahrávat. Z mírné skrumáže následně zakončoval Ngadeu, avšak domácí hrát nepropálil.

71.

Vysoký míč do vápna Kyjeva zneškodnil Burda, ale Slavia se prakticky záhy dostal zpět na balon a pokračuje v tlaku.

72.

Jenže ten jí dlouho nevydržel a Kolář musel odkopávat míč před dotírajícím soupeřem. Ukrajinský klub poté po faulu hostů zůstane u balonu.

73.

Na straně Dynama se také chystá první střídání, ale zatím se k němu ne a ne dostat.

74.

Další fatální chyba pomezního sudího znamená druhý gól v síti Pražanů. Arbitr na pomezí tentokrát neodmával ofsajdové postavení ARŤOMA BESJEDINA a ten tak mohl pokračovat sám na Koláře. Toho posléze chladnokrevně překonal a postupové akcie Slavie jsou velmi mizivé.

75.

Teď se konečně dostává na střídání domácích. Burdu nahrazuje Šabanov.

75.

Střídají také Slavisté. Milan Škoda jde na místo Stanislava Tecla.

77.

Slavia se i přes nepříznivý výsledek pokouší alespoň o konkrétní branku, ale ani dva rohy větší ohrožení Bojka nepřineslo.

79.

Hraniční souboj se následně odehrál v pokutovém území Slavie. Po kontaktu s Delim upadl Cygankov, ale penalta se v tomto případě nepíská.

80.

Po další akci domácích po pravé straně se míč dostal do vápna k Verbičovi, který ještě zakončit nedokázal. Vše ale napravil Garmaš, jenž ovšem trefil pouze Kolářovy rukavice.

81.

Dynamo se teď s ničím nepáralo a před napadajícími Slavisty odkopli míč až na polovinu hřiště a nedali tak soupeři jedinou možnost k náznaku ohrožení Bojka.

82.

V obraně Slavie se pochopitelně otevírají okénka. Jednoho z nich mohl využit  Cygankov, který ale z hranice pokutového území bránu Koláře přestřelil.

84.

Bořil posléze poslal k zemi Cygankova a sudí správně odpískal nedovolený zákrok. U střídaček je už ovšem připraven další čerstvý hráč Pražanů.

85.

Michal Frydrych nahrazuje na zbylé okamžiky Josefa Hušbauera.

86.

Bojko velmi neohroženě šel do chumlu těl a výborně míč vyboxoval do bezpečí. Následně je pískáno proti Slavii po nedovoleném zákroku Bořila.

86.

Jan Bořil ještě za své počínání uviděl z rukou sudího žlutý kartónek.

88.

Další střídání Dynama. Šepeljeva nahrazuje Bujalskij.

89.

Chyba Coufala vyústila v další faul hostujícího beka a domácí s rozehrávkou vůbec nespěchají.

89.

Coufal teď těsně před vápnem fauloval pro změnu Verbiče a bek Slavie je také oceněn žlutou kartou.

90.

Cygankovův prudký centr byl odvrácen na přední tyči, ale domácí zůstanou u balonu a budou vhazovat.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1

Tak ještě se pro domácí rýsuje slibná možnost v podobě přímého volného kopu po faulu Baluty.

90+2

Dynamo ještě naposledy střídá Cygankov pouští do hry Morozjuka.

90+2

Morozjuk se ihned ujal exekuci standardky, ale nedokázal prostřelit zeď. Další rána Dynama byla poté sražena na rohový kop.

90+3

Na přední tyči poté vyplaval k hlavičce jeden z domácích, ale svůj nepříliš prudký pokus poslal mimo bránu Koláře.

90+3

Frydrych následně při dalším ataku soupeře zezadu dojel skluzem jednoho z domácích a také on je napomínán žlutou kartou.

90+4

Rychlý brejk Slavie záhy skončil a Milan Škoda navíc fauloval Pivariće. Je z toho ještě rozehrávka pro Dynamo.

90+5

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a bohužel pro Slavii a celý český fotbal nebude v letošním ročníku Ligy mistrů druhý český zástupce. Dynamo totiž do utkání vstoupilo lépe a hned v 11. minutě šlo do vedení zásluhou Benjamina Verbiče. Pražané poté vyrovnali hru a dokonce se dočkali srovnání. Gól Tecla ze 39. minuty byl nejprve uznán, ale pomezní sudí se poté vrátil zpět k vápnu Kyjeva a chybně odmával ofsajd, kvůli kterému branka neplatila.

Ve druhé půli měli více ze hry Slavisté, ale své velké šance nevyužili. V 74. minutě navíc inkasovali podruhé po druhé výrazné chybě asistenta na pomezí. Ten tentokrát neodmával jasný ofsajd Arťoma Besjedina, který upravil na konečných 2:0. V součtu s prvním zápasem tedy do čtvrtého předkola postupuje Dynamo. V něm se utká s lepším z dvojice Ajax- St. Lutych. Slavii může těšit alespoň fakt, že si zahraje skupinovou fázi Evropské ligy.

Statistiky utkání:

Držení míče: 53% - 47%

Střely na bránu: 5 - 4

Střely mimo: 2 - 7

Rohy: 3 - 5

Fauly: 13 - 30

Ofsajdy: 0 - 3

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy