Slávisté odletěli k odvetě do Kyjeva bez Olayinky, start dalších dvou hráčů je nejistý

Aktualizováno 13. 8. 2018 18:19
Slavii čeká v Kyjevě úterní odveta třetího předkola Ligy mistrů. První zápas skončil 1:1.
Peter Olayinka v ligovém zápase Slavia - Opava.
Peter Olayinka v ligovém zápase Slavia - Opava. | Foto: Milan Kammermayer

Praha/Kyjev - Fotbalisté Slavie odcestovali k odvetě 3. předkola Ligy mistrů do Kyjeva bez Petera Olayinky. Nejdražší hráč v historii klubu utrpěl v pátečním ligovém utkání v Mladé Boleslavi svalové zranění a Pražanům může chybět až několik týdnů. Nejistý je start stopera Simona Deliho a záložníka Jana Sýkory, trenér Jindřich Trpišovský se nicméně naděje na jejich nasazení proti Dynamu nevzdává.

Olayinka po nedávném příchodu z belgického Gentu za 83 milionů korun zasáhl za Slavii do tří zápasů. Nigerijský útočník v premiéře s Opavou nastoupil na osm minut a hned dal první gól v červenobílém dresu, v úvodním utkání kvalifikace Ligy mistrů s Kyjevem naskočil na pět minut a v Mladé Boleslavi poprvé hrál v základní sestavě. V 58. minutě střídal.

"Peter si během prvního poločasu přivodil svalový problém a chtěl se ukázat, takže s tím hrál delší časový úsek. V podstatě až po vyšetření, která probíhala přes víkend, se ukázalo, že je tam trhlina ve svalu," řekl na tiskové konferenci před zápasem v Kyjevě Trpišovský.

"Není to v hlavním svalovém řetězci, je to v postranním. Bude chybět delší dobu. Mělo by to být v řádu týdnů, ale u svalových zranění těžko odhadnout," dodal Trpišovský.

Start Deliho se Sýkorou nevyloučil. "Šance tam je, proto jsme je brali s sebou. V podstatě u Simona to je obnovený problém, který měl dříve. Bude záležet, jak se to bude chovat dnes po tréninku nebo zítra při rozcvičení. Včera oba trénovat nemohli. U obou to je zhruba tak 50:50, kdybych to měl odhadnout," uvedl Trpišovský.

Mimo hru zůstávají dlouhodobí marodi Mick van Buren, Jakub Jugas, Muris Mešanovič, Marko Alvir a Jakub Hromada.

Po úvodní remíze 1:1 v Edenu je v lepší pozici ukrajinský favorit, Pražané však chtějí v souboji v sezoně dosud neporažených celků Dynamo překvapit. Postupující v závěrečném předkole narazí na lepšího z dvojice Standard Lutych - Ajax Amsterodam, poražený si zahraje základní skupinu Evropské ligy.

Úterní zápas na olympijském stadionu pro 70 tisíc diváků, kde se hrálo poslední finále Ligy mistrů, začne v 18:30 SELČ.